fbpx

Kolejne transfery i nowe zagraniczne nazwiska w Panthers Wrocław

W szeregach mistrzowskiej drużyny futbolu amerykańskiego pojawiły się kolejne zagraniczne nazwiska. Tym razem Panthers Wrocław poinformowali o transferze gracza Malika Stanleya oraz o dołączeniu do kadry dwóch trenerów – Kena Jonesa i Cory’ego McDiarmida. Poprowadzą oni zespół w sezonie 2022. Ten dla pochodzącego ze stolicy Dolnego Śląska klubu rozpocznie się już 5 czerwca, domowym meczem na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Panthers nadal aktywni w oknie transferowym

Panthers Wrocław to aktualnie najlepsza polska drużyna futbolu amerykańskiego, która w 2022 roku po raz drugi, jako jedyny zespół z naszego kraju będzie uczestniczyć w zmaganiach European League of Football. W ubiegłym roku – podczas swojego pierwszego sezonu w ELF – zawodnicy wrocławskiego klubu dotarli aż do półfinału rozgrywek. Obecnie celem jest najważniejsze futbolowe trofeum na Starym Kontynencie, dlatego władze Panthers cały czas skupiają się na wzmocnieniu zarówno samego zespołu, jak i kadry trenerskiej. Teraz – niespełna 4 miesiące przed rozpoczęciem sezonu – przyszła pora na poznanie kolejnych nowych nazwisk.

Nowy skrzydłowy i dwóch cenionych trenerów

Do rodziny Panthers dołączył właśnie nowy amerykański skrzydłowy – Malik Stanley, który w sezonie 2022 zastąpi KaVontae Turpina, wybranego w 13. rundzie draftu do amerykańskiej ligi USFL. Mierzący 195 cm wzrostu były gracz Louisiana Tech Bulldogs to poważny rywal dla stających naprzeciw niego obrońców. Cieszący się imponującym doświadczeniem w pierwszej dywizji NCAA, Stanley na stałe zapisał się na kartach historii uniwersyteckiej drużyny, bijąc kilka rekordów uczelni. W sezonie 2022 w czarno-niebieskich barwach nowy Wide Receiver będzie bronią ofensywy prowadzonej przez Justice Hansena.

Grono trenerów wrocławskiego klubu zasilą natomiast dwie cenione w futbolowym świecie osobistości – Ken Jones oraz Cory McDiarmid.

Pierwszy z nich –  Ken Jones – obejmie stanowisko trenera linii ofensywnej. Jones posiada blisko 40-letnie doświadczenie, w tym jako szkoleniowiec renomowanych drużyn, m.in.: Troy University, University of West Alabama, czy Southern Illinois University. Nowy trener Panthers może ponadto pochwalić się tytułem Mistrza Uniwersyteckiego w podnoszeniu ciężarów, posadą wykładowcy akademickiego oraz udziałem w powstawaniu licznych publikacji naukowych.

Do sztabu trenerskiego Jakuba Samela dołączy również Cory McDiarmid, któryobejmie funkcję koordynatora Special Teams Panthers Wrocław oraz trenera Running Backów.  Nowy szkoleniowiec może pochwalić się 15-letnim doświadczeniem w kanadyjskiej futbol lidze (CFL), a na swoim koncie ma cztery występy w Grey Cup (finał CFL) – w tym dwa zwycięstwa w 2000 i 2013 roku. Warto dodać również, że jako trener spędził trzy sezony m.in. w Winnipeg Blue Bombers, a ostatnie lata w Edmonton Eskimos oraz Toronto Argonauts.

Start sezonu 2022 coraz bliżej

Pierwszy mecz w ramach ELF odbędzie się w pierwszą niedzielę czerwca, rozpoczynając cykl 12 spotkań w sezonie regularnym (6 domowych i 6 wyjazdowych).

Wszystkie mecze domowe Panthers Wrocław odbędą się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, co stwarza świetną okazję do obejrzenia starć na żywo dla kibiców z Dolnego Śląska, ale i nie tylko. Już teraz można dokonać zakupu karnetów. Te dostępne są na stronie: ticketmaster.pl/artist/panthers-wroclaw-bilety/1082393.

O autorze