fbpx

Kolejna wyjazdowa porażka #VolleyWrocław

W 7. kolejce Ligi Siatkówki Kobiet #VolleyWrocław przegrał na wyjeździe z E.Leclerc Radomką Radom 1:3.

Siatkarki #VolleyWrocław w miniony poniedziałek po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyły przed własną publicznością, pokonując zespół Energi MKS Kalisz. Dzięki zdobytym dwóm punktom zbliżyły się do Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz.

Wrocławianki podbudowane zwycięstwem wyruszyły w delegację na pojedynek z Radomką Radom. Drużyna gospodarzy zajmowała przed tą rundą spotkań jedenaste miejsce ze stratą dwóch punktów do #VolleyWrocław.

Od początku meczu dużo lepiej prezentowały się siatkarki z Radomia, które dzięki dobrej grze w przyjęciu (78% skuteczności) wygrały pierwszego seta 25:22. Dobrą postawę z pierwszej partii kontynuowały również w drugiej odsłonie, która zakończyła się wygraną gospodyń 25:21 i prowadzeniem w całym spotkaniu 2:0.

Gospodynie podbudowane dwoma wygranymi setami spuściły nieco z tonu w trzeciej partii. Siatkarki #VolleyWrocław zaczęły grać pewniej w przyjęciu i bardzo dobrze w zagrywce, która dała im 12 punktów. Dobra postawa wrocławianek poskutkowała wygraną w tym secie 25:19.

Niestety był to jedyny wygrany set przez drużynę z Wrocławia. W ostatniej partii Radomka Radom przypieczętowała swoje zwycięstwo w dzisiejszym meczu, wygrywając czwartego seta 25:19.

Dla zespołu E.Leclerc Radomki Radom jest to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet, które pozwoliło zrównać się punktami z #VolleyWrocław. W następnej kolejce wrocławianki zmierzą się w wyjazdowym meczu z drużyną DPD Legionovia Legionowo, która wygrała w piątek z Enea PTPS Piła 3:1.

E.Leclerc Radomka Radom-#VolleyWrocław 3:1 (25:22, 25:21, 19:25, 25:19)