fbpx

Kobusiński nowym graczem Zagłębia

Nowym piłkarzem KGHM Zagłębia Lubin został Szymon Kobusiński. Napastnik związał się z Miedziowym klubem 2-letnim kontraktem z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Szymon Kobusiński przyszedł na świat 4 maja 1998 roku w Słubicach. Pierwsze kroki w seniorskiej piłce stawiał w Falubazie Zielona Góra, skąd przeniósł się do Garbarni Kraków. Młody snajper przywdziewał również barwy Stali Brzeg oraz zielonogórskiej Lechii, dla której rozegrał 87 spotkań, zdobył 34 bramki i dwukrotnie asystował. Ostatnim przystankiem Kobusińskiego przed dołączeniem do zespołu Miedziowych była pierwszoligowa Puszcza Niepołomice. 24-latek w minionych rozgrywkach Fortuna I Ligi zanotował 29 występów, które okrasił dziesięcioma trafieniami.

Nowy napastnik KGHM Zagłębia podpisał umowę, która obowiązuje do zakończenia sezonu 2023/2024 z opcją przedłużenia o kolejny rok.

– Dołącza do nas zawodnik wyróżniający się na boiskach pierwszoligowych, który był obserwowany przez naszych skautów od dłuższego czasu. Szymon otrzymał pozytywną weryfikację swoich boiskowych umiejętności i doszliśmy do porozumienia w sprawie transferu z Puszczą Niepołomice. Cieszymy się, że przychodzi do nas zawodnik, który jest na fali wznoszącej i udowodnił na boiskach pierwszoligowych swoją skuteczność. Swoją formą zasłużył na awans do PKO BP Ekstraklasy i cieszę się, że Szymon Kobusiński będzie naszym zawodnikiem – powiedział Dyrektor Pionu Sportowego Piotr Burlikowski.

– Jestem dumny z tego, że dołączam do Zagłębia Lubin. Mam nadzieję, że moja przygoda w Klubie będzie owocna i razem osiągniemy sukces. Cieszę się, że dołączę do zespołu już na początku przygotowań, bo to pomoże mi w lepszej aklimatyzacji. Mam nadzieję, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem i będę się dobrze czuł w nowej drużynie – mówi Szymon Kobusiński.

źródło: zaglebie.com