fbpx

Kobierzyce: Trudna, ale zwycięska przeprawa ze Startem

Edyta Majdzińska WKS Śląsk Wrocław

KPR Gminy Kobierzyce do ostatnich sekund meczu w Elblągu nie był pewny zwycięstwa. Ostatecznie Kobierki wygrały z tamtejszym Startem 29-28 i wskoczyły na fotel wiceliderek PGNiG Superligi kobiet.

W spotkanie lepiej weszły przyjezdne i wydawać by się mogło, że to one będą kontrolować jego przebieg (0-2 w 4’). Chwilę później na prowadzenie wyszły jednak zawodniczki Romana Monta, a najskuteczniejsze w tej części meczu były Iga Dworniczuk oraz Nikola Szczepanik (5-5 w 14’). Obie ekipy popełniały sporo błędów, ale na wyróżnienie zasługują bramkarki – Beata Kowalczyk oraz Małgorzata Ciąćka.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem, który najlepiej odzwierciedlał jej przebieg. Prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Na przerwę zespoły schodziły przy stanie 12-12.

Po zmianie stron nieco lepiej prezentowały się podopieczne Edyty Majdzińskiej, które powoli zaczęły budować sobie przewagę (16-18 w 39’). Miały jednak problemy z zatrzymaniem Pauliny Stapurewicz. Rozgrywająca Startu kierowała grą drużyny i pewnie kończyła wypracowane akcje (20-19 w 43’). 

Brązowe medalistki w ostatnim kwadransie spotkania zdołały po raz kolejny wyjść na prowadzenie, tym razem trzybramkowe (24-27 w 55’), ale elblążanki nie odpuszczały i w ostatniej minucie złapały kontakt. Ostatecznie KPR nie dał sobie odebrać zwycięstwa, a mecz zakończył się wynikiem 29-28 dla przyjezdnych.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Zoricę Despodovską, a nagrodę indywidualną w zespole gospodyń otrzymała Iga Dworniczuk. 

Dzięki wygranej Kobierki zostaną wiceliderkami tabeli PGNiG Superligi kobiet, a Start pozostanie na siódmym miejscu.

W następnej serii KPR podejmie we własnej hali MKS Piotrcovię Piotrków Tryb., a elblążanki zmierzą się z Młynami Stoisław Koszalin.

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce 28-29 (12-12)
EKS: 
Ciąćka, Hypka – Dworniczuk 8, Stapurewicz 6, Weber 5, Szczepanik 3, Głębocka 2, Wołoszyk 2, Gęga 1, Tarczyluk 1, Costa Pereira, Kostuch, Knezevic, Owczarek
Karne: 1/1
Kary: 4 min. (Głębocka, Wołoszyk)

Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka – Olek, Despodovska 6, Wiertelak 5, Janas 4, Tomczyk 4, Kozioł 3, Shupyk 2, Cygan 2, Wicik 1, Ważna 2, Buklarewicz, Kucharska
Karne: 3/3
Kary: 8 min. (Janas, Ważna, Kucharska, Shupyk)