fbpx

Kobierzyce: Saltaniuk zagra w KPR

KPR Gminy Kobierzyce pozyskał kolejną zawodniczkę, która będzie reprezentować Kobierki w przyszłym sezonie. Dwuletnim kontraktem związała się z klubem reprezentantka Ukrainy, Viktoriia Saltaniuk.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Viktoriia Saltaniuk to 22-letnia bramkarka pochodząca z Ukrainy. Jest wychowanką szkoły sportowej w Browarach, a przez ostatnie sześć sezonów występowała w HC Galiczance Lwów, z którą sięgnęła po mistrzostwo kraju. Wcześniej była systematycznie powoływana do młodzieżowych kadr narodowych, a obecnie jest pierwszą bramkarką reprezentacji Ukrainy.

Zawodniczka zbierała cenne doświadczenie na europejskich parkietach – wraz z Galiczanką brała udział w sześciu edycjach EHF European Cup (wcześniej EHF Cup). W poprzedniej odsłonie dotarła z drużyną do półfinału rozgrywek, w tej – mistrzynie Ukrainy zakończyły swój udział na trzeciej rundzie, przegrywając w dwumeczu 54-60 z tureckim Antalya Konyaalti BSK, triumfatorem EHF European Cup 2022/2023.

W tym sezonie Ukrainka wystąpiła w 28 spotkaniach ligowych PGNiG Superligi kobiet, w których zdobyła dwie bramki. Udany występ zaliczyła m.in. podczas niedawnego starcia z Kobierkami, kiedy to zakończyła spotkanie z ponad 30-procentową skutecznością i nagrodą dla najlepszej zawodniczki.

– Dostałam propozycję z klubu i nie zastanawiałam się długo, bo imponuje mi drużyna z Kobierzyc. Podoba mi się ten zespół, jego gra, duch walki i to, że cały czas chce iść do przodu. Chciałabym wypełnić wszystkie zadania stawiane przez sztab trenerski, wnieść znaczącą jakość i oczywiście zdobyć dla siebie więcej doświadczenia – mówi Viktoriia.

Bramkarka związała się z Kobierkami dwuletnim kontraktem, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025. Na boisku występować będzie z numerem 12.

Saltaniuk jest trzecią zawodniczką, która dołączy do Kobierek w nowym sezonie. Wcześniej Klub zakontraktował Magdalenę Drażyk oraz Anastasiyę Melekestsevą. Umowy przedłużyły Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka, Zorica Despodovska, Natalia Janas, Małgorzata Buklarewicz, Aleksandra Kucharska, Mariola Wiertelak, Oliwia Domagalska i Patrycja Kozioł. Ważny kontrakt mają Katarzyna Cygan i Zuzanna Ważna. Do Kobierek dołączy Magdalena Drażyk. Wiadomo już, że po sezonie 2022/2023 w zespole trójkolorowych nie zobaczymy Aleksandry Tomczyk, Aleksandry Olek oraz Edyty Majdzińskiej.