fbpx

Kobierzyce: Palica zastępuje Majdzińską!

Marcin Palica KPR Kobierzyce

Marcin Palica został nowym trenerem KPR-u Gminy Kobierzyce, tym samym zastępując na tym stanowisku Edytę Majdzińską. Z klubem związał się rocznym kontraktem.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Trener dołączył do sztabu szkoleniowego Kobierek w listopadzie ubiegłego roku. Na ławce trenerskiej zadebiutował w wyjazdowym spotkaniu MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb. Przez pół roku tworzył duet z Edytą Majdzińską, prowadząc zespół w PGNiG Superlidze kobiet, ORLEN Pucharze Polski oraz EHF European Cup.

Kilka dni temu sięgnął z KPR-em Gminy Kobierzyce po brązowy medal mistrzostw Polski, a  przyszły sezon będzie jego premierowym w roli pierwszego szkoleniowca drużyna w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z Klubem związał się rocznym kontraktem.

Towarzyszą mi tylko pozytywne emocje. Przede wszystkim jestem dumny, że będę kontynuował pracę w jednym z najlepszych polskich klubów piłki ręcznej. Przez ostatni sezon, będąc drugim trenerem, poznałem klub i drużynę od środka. Jest to bezcenne doświadczenie, które wierzę, że zaprocentuje w nowym sezonie w roli pierwszego trenera. Dziękuję za zaufanie i od razu biorę się do pracy – komentuje nowy trener KPR-u.

Obecnie jesteśmy na etapie prowadzenia rozmów i budowy drużyny na nowy sezon. Na początku lipca dziewczyny wracają z urlopów i zaczynamy przygotowania od testów motorycznych. W planach mamy obóz, sparingi, turnieje, czyli wszystko, aby do pierwszego meczu być przygotowanym w stu procentach – dodaje Palica.

Marcin Palica jest doskonale znaną postacią dla kibiców szczypiorniaka na Dolnym Śląsku. Do tej pory związany był z piłką ręczną we Wrocławiu, gdzie od kilkunastu lat zajmował się szkoleniem w męskich klubach. Przez pięć lat był pierwszym trenerem Śląska Wrocław, z którym w sezonie 2020/2021 uzyskał prawo gry w nowopowstałej Lidze Centralnej.

Przez wiele lat trener Marcin Palica był również trenerem Kadry Wojewódzkiej Dolnego Śląska. Wówczas w 2005 roku z chłopcami z rocznika 1993 zdobył srebrny medal w Turnieju Nadziei Olimpijskich, a w 2019 roku z zawodnikami z rocznika 2003 sięgnął po złoty krążek rozgrywek Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sezonie 2003/2004 razem z MKS-em MOS Wrocław został wicemistrzem Polski młodzików.

źródło: kprkobierzyce.pl

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.