fbpx

Kobierzyce: Palica drugim trenerem KPR

Marcin Palica dołączył do sztabu szkoleniowego KPR-u Gminy Kobierzyce, gdzie jako drugi trener będzie tworzył duet z Edytą Majdzińską. Trenera Palicę zobaczymy na ławce Kobierek już w najbliższym wyjazdowym meczu z MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb.

Marcin Palica jest doskonale znaną postacią dla kibiców szczypiorniaka na Dolnym Śląsku. Do tej pory związany był z piłką ręczną we Wrocławiu, gdzie od kilkunastu lat zajmował się szkoleniem w męskich klubach. Przez ostatnie pięć lat był pierwszym trenerem Śląska Wrocław, z którym w sezonie 2020/2021 uzyskał prawo gry w nowo powstałej Lidze Centralnej.

Przez wiele lat trener Marcin Palica był również trenerem Kadry Wojewódzkiej Dolnego Śląska. Wówczas, w 2005 roku, z chłopcami z rocznika 1993 zdobył srebrny medal w Turnieju Nadziei Olimpijskich, a w 2019 roku z zawodnikami z rocznika 2003 sięgnął po złoty krążek rozgrywek Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W sezonie 2003/2004 razem z MKS-em MOS Wrocław został wicemistrzem Polski młodzików.

Teraz wraz z Edytą Majdzińską będzie tworzył duet trenerski w KPR-ze Gminy Kobierzyce, prowadząc zespół w PGNiG Superlidze kobiet, PGNiG Pucharze Polski oraz EHF European Cup.

– Jestem podekscytowany tą zmianą. Nie miałem jeszcze przyjemności pracować na poziomie Superligi, ale jest to marzenie każdego trenera. Zaufanie, jakim obdarzyła mnie Edyta Majdzińska, proponując współpracę, jest ogromną motywacją do działania. Jest to dla mnie coś zupełnie nowego, ale jestem człowiekiem odważnym, lubię wyzwania i tak naprawdę nie mogę się już doczekać pierwszego spotkania – mówi nowy trener Kobierek.

– Cieszę się, że trener Marcin Palica będzie pełnił funkcję trenera asystenta, szczególnie, że KPR Gminy Kobierzyce jest jednym z nielicznych klubów, gdzie nie było wcześniej drugiego trenera, trenera przygotowania motorycznego czy osoby odpowiedzialnej za grę bramkarek. Ta sytuacja się zmieniła, co pozwoli na lepszą, bardziej profesjonalna pracę z zespołem. Od tego sezonu występujemy w europejskich pucharach i każda poprawa jakości pracy jest bardzo istotna – podkreśla Edyta Majdzińska.

– Śledziłem poczyniania KPR-u, bo imponuje mi, że drużyna z gminy Kobierzyce, czyli sąsiada Wrocławia, ma takie sukcesy. Od kilku lat jest to zespół, który nie schodzi z krajowego podium, a ostatnio zdobył także Puchar Polski, więc są to wydarzenia obok których nawet trener męskiej drużyny nie przechodzi obojętnie. Imponuje mi organizacja, praca klubu i przede wszystkim fachowość pani trener Majdzińskiej, bo widać efekty jej pracy – dodaje.

Drugi szkoleniowiec Kobierek zadebiutuje na ławce trenerskiej w najbliższym wyjazdowym spotkaniu z MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb.

źródło: kprkobierzyce.pl