fbpx

Kobierzyce: Ostatnie starcie KPR przed podziałem grup

KPR Kobierzyce

Zespołom występującym w PGNiG Superlidze kobiet zostało do rozegrania już tylko jedno spotkanie przed podziałem ligi na grupę mistrzowską i spadkową. KPR Gminy Kobierzyce, w zaległym meczu 12. serii gier, w sobotę podejmie MKS FunFloor Lublin. Transmisja na antenie TVP Sport.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Hitowe starcie w PGNiG Superlidze Kobiet

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Lublinianki to obecnie wiceliderki tabeli. Po 17 rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie 42 punkty – o 5 więcej niż Kobierki i o 9 mniej niż niepokonane dotąd zawodniczki MKS-u Zagłębia Lubin.

W swoim ostatnim meczu podopieczne Piotra Dropka wygrały we własnej hali z EKS-em Startem Elbląg 32-28. Formą imponuje ostatnio duet Oktawia Płomińska i Patrycja Noga, które są jednymi z liderek zespołu. Do kadry narodowej powołanie otrzymała za to bramkarka Paulina Wdowiak.   

Kobierki w poprzedniej serii musiały uznać wyższość rozpędzonego EUROBUDU JKS-u Jarosław, z którym przegrały na wyjeździe 27-31. W tym spotkaniu barierę 100 bramek przekroczyła Mariola Wiertelak, najskuteczniejsza zawodniczka ekipy z Kobierzyc.

Starcie z lubliniankami to dla drużyny Edyty Majdzińskiej szansa na zmniejszenie strat do MKS-u. Tuż przed podziałem ligi różnica wynosi 5 punktów. W pierwszej rundzie spotkanie pomiędzy tymi zespołami zakończyło się przegraną kobierzyczanek 22-28, mimo że przez większość spotkania to one były bliżej wygranej.

– Musimy być bardzo skoncentrowane od samego początku i wystrzegać się prostych, niewymuszonych błędów, gdyż rywalki będą to wykorzystywać. Jak w każdym meczu najważniejsza będzie dla nas twarda gra w obronie. Kobierki wiele razy udowodniły, że potrafią grać i wygrywać z zespołami z wyższej półki. Wierzę, że tak będzie i tym razem – mówi Patrycja Chojnacka.

W najwyższej klasie rozgrywkowej oba zespoły mierzyły się ze sobą 20-krotnie, ale tylko 4 razy górą były kobierzyczanki.

12. seria PGNiG Superligi kobiet
KPR Gminy Kobierzyce – MKS FunFloor Lublin
sobota, 25 lutego, godz. 13:00

Transmisja TVP Sport

Czytaj także: