fbpx

Kobierzyce: Ostatni w tym roku mecz KPR-u

KPR Gminy Kobierzyce zakończy 2022 rok wyjazdowym meczem z HC Galychanką Lwów. Spotkanie kończące pierwszą rundę PGNiG Superligi kobiet zaplanowane zostało na środę, 21 grudnia.

Galychanka dołączyła do polskiej ligi w tym sezonie i dotychczas radzi sobie w niej dobrze. Obecnie ukraiński zespół zajmuje w tabeli piąte miejsce, z dorobkiem piętnastu punktów, na które składa się pięć zwycięstw i trzy porażki. Do czwartej Piotrcovii najbliższe rywalki KPR-u tracą trzy punkty, a do najniższego stopnia podium, które na ten moment zajmują Kobierki – sześć. Galychanka ma jednak do rozegrania dwa zaległe mecze – jeden z kobierzyczankami, drugi z KPR-em Ruchem Chorzów.

W weekend Galychanka pokonała we własnej hali Młyny Stoisław Koszalin 30-29.

– Galychanka to zespół, który ma styl bardzo podobny do naszego, dziewczyny grają dynamicznie, szybko i będzie to dla nas trudny rywal, zwłaszcza, że gramy na wyjeździe – zaznaczała trenerka Kobierek, Edyta Majdzińska.

Najskuteczniejszymi zawodniczkami lwowskiej drużyny są m.in. Diana Dmytryshyn, która jest wiceliderką klasyfikacji strzelczyń z 65 bramkami na koncie, a także Mariana Markevych i Maryna Konovalova.

KPR Gminy Kobierzyce ma za sobą trudną przeprawę w Chorzowie. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały, co prawda 31-23, ale do 47. minuty to rywalki były na prowadzeniu.

– Zaskoczyła nas nasza własna gra w pierwszej połowie. Świetnie w bramce radziła sobie Monika Ciesiółka, a my byłyśmy nieskuteczne. Statystyki pokazują zaledwie dziesięć bramek na dwadzieścia sześć rzutów – mówiła bezpośrednio po meczu trenerka brązowych medalistek.

– Ten mecz to dla mnie bardzo ważny moment, bo w tym sezonie gramy jednocześnie w pucharach europejskich. Musimy się męczyć ze zmęczeniem, z tym, że nie mamy możliwości tak dobrego przygotowania się do każdego rywala i dzisiaj wiele zawodniczek pokazało mi, że mogę na nich polegać w trudnych sytuacjach.

Środowe starcie z Galychanką nie będzie pierwszym spotkaniem obu drużyn. Kobierki pokonały już lwowski zespół 31-22 podczas 25. Memoriału im. Henryka Kruglińskiego, który w sierpniu odbył się w Lubinie. Jakim wynikiem zakończy się najbliższe spotkanie?

9. seria PGNiG Superligi kobiet
HC Galychanka Lwów – KPR Gminy Kobierzyce

Środa, 21 grudnia, godz. 18.00
Transmisja emocje.tv

źródło: kprkobierzyce.pl