fbpx

Kobierzyce: Olek żegna się z KPR

Aleksandra Olek po dwóch latach spędzonych w KPR Gminy Kobierzyce zmienia klub. Zwieńczeniem ostatniego sezonu w barwach Kobierek było zdobycie brązowego medalu.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Obrotowa dołączyła do zespołu w 2021 roku, przechodząc do KPR-u z MKS-u FunFloor Lublin. Od tamtej pory wystąpiła w barwach Kobierek w blisko siedemdziesięciu spotkaniach, w tym ponad pięćdziesięciu starciach ligowych, w których zdobyła pięćdziesiąt jeden bramek.

W tym sezonie razem z Kobierkami zadebiutowała w europejskich pucharach, docierając do 1/8 EHF European Cup. Sięgnęła również po drugi brązowy medal, a środowisko piłki ręcznej w Polsce doceniło ją dwoma Gladiatorami – dla najlepszej obrotowej i najlepszej obrończyni PGNiG Superligi kobiet. Praca, jaką wykonywała w Kobierzycach zauważona została także przez selekcjonera seniorskiej reprezentacji Polski, a Ola wzięła udział w ubiegłorocznych Mistrzostwach Europy.

– Czas w Kobierzycach był dla mnie wspaniałym doświadczeniem, które będę pamiętać do końca życia. Dostałam tu szansę, by się rozwinąć, nie tylko jako sportowiec i za to chciałabym podziękować wszystkim, którzy mnie na co dzień otaczali. Kibicom, na których wsparcie mogłyśmy zawsze liczyć, tak jak i pracowników klubu. W szczególności jednak dziękuje drużynie, bez której te sukcesy by nie istniały. Sprawiliście, że te dwa lata zostaną głęboko w moim sercu – mówi Ola. 

Obrotowa wraca do macierzystego klubu, MKS-u FunFloor Lublin.

Występy w KPR-ze Kobierzyce:
Sezon 2021/2022 – 3. miejsce w PGNiG Superlidze kobiet i ORLEN Puchar Polski
Sezon 2022/2023 – 3. miejsce w PGNiG Superlidze kobiet