fbpx

Kobierzyce: Melekestseva wzmacnia KPR

Kolejna zawodniczka dołącza do KPR-u Gminy Kobierzyce. W przyszłym sezonie barw klubowych bronić będzie obrotowa reprezentacji Ukrainy, Anastasiya Melekestseva.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Melekestseva to 24-letnia zawodniczka pochodząca z Ukrainy. Jest wychowanką HC Karpaty z Użhorodu. Od kilku sezonów występuje w zespole HC Galiczanka Lwów, z którym sięgnęła po mistrzostwo kraju. Regularnie powoływana jest do kadry narodowej.

W tym sezonie zdobyła ponad pięćdziesiąt bramek w 28 meczach ligowych PGNiG Superligi kobiet.

Obrotowa ma na swoim koncie siedem sezonów występów w europejskich pucharach – najpierw w barwach HC Karpaty w Challenge Cup, a ostatnio w EHF European Cup wraz z Galicznką. W poprzedniej odsłonie dotarła z drużyną do półfinału rozgrywek, w tej – mistrzynie Ukrainy zakończyły swój udział na trzeciej rundzie, przegrywając w dwumeczu 54-60 z tureckim Antalya Konyaalti BSK, triumfatorem EHF European Cup 2022/2023. 

– Dla mnie dołączenie do takiego zespołu jak Kobierzyce to duży krok. To zespół profesjonalnie obsadzony, który ma wielkie pragnienie zwycięstwa i nie poprzestaje na tym, co osiągnął. W nowym sezonie chcę dać z siebie wszystko i pomóc drużynie w osiągnięciu nowych celów – mówi Anastasiya.

Obrotowa związała się z Kobierkami dwuletnim kontraktem, który będzie obowiązywał do końca sezonu 2024/2025. Na boisku występować będzie z numerem 27.

Melekestseva jest drugą zawodniczką, która dołączy do Kobierek w nowym sezonie. Wcześniej Klub zakontraktował Magdalenę Drażyk. Umowy przedłużyły Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka, Zorica Despodovska, Natalia Janas, Małgorzata Buklarewicz, Aleksandra Kucharska, Mariola Wiertelak, Oliwia Domagalska i Patrycja Kozioł. Ważny kontrakt mają Katarzyna Cygan i Zuzanna Ważna. Do Kobierek dołączy Magdalena Drażyk. Wiadomo już, że po sezonie 2022/2023 w zespole trójkolorowych nie zobaczymy Aleksandry Tomczyk, Aleksandry Olek oraz Edyty Majdzińskiej.