fbpx

Kobierzyce: KPR wkroczył w decydującą fazę

Edyta Majdzińska WKS Śląsk Wrocław

Sezon PGNiG Superligi kobiet wkracza w decydującą fazę. KPR Gminy Kobierzyce do walki w grupie mistrzowskiej przystąpi z wysokiego, trzeciego miejsca. Zawodniczki Edyty Majdzińskiej nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa i mają ochotę na więcej. Najbliższy mecz w ich wykonaniu już 10 marca.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

KPR Kobierzyce walczy w grupie mistrzowskiej

Zespoły występujące w PGNiG Superlidze kobiet zostały podzielone wraz z końcem lutego na dwie grupy. W tej spadkowej prawo do gry w krajowej elicie rozstrzygną między sobą drużyny z Gniezna, Koszalina, Elbląga i Chorzowa. Pozostałe ekipy, a więc zawodniczki MKS-u Zagłębia Lubin, MKS-u FunFloor Lublin, MKS-u Piotrcovii Piotrków Tryb., EUROBUDU JKS-u Jarosław, HC Galiczanki Lwów oraz KPR-u Gminy Kobierzyce, walczyć będą o medale mistrzostw Polski. Warto pamiętać, że punkty wywalczone do tej pory zostają zachowane.

Kobierkom do rozegrania pozostało 10 spotkań – mecz i rewanż z każdym zespołem. W 18 spotkaniach podopieczne Edyty Majdzińskiej odniosły 13 zwycięstw, co daje w sumie 40 na ich koncie i 3. miejsce w ligowej tabeli. Poniosły 4 porażki w regulaminowym czasie gry i 1 po konkursie rzutów karnych.

Najskuteczniejszą zawodniczką drużyny jest skrzydłowa Mariola Wiertelak, która przekroczyła już barierę 100 trafień. Blisko 60 ma ich na swoim koncie Zorica Despodovska, a do 50 zbliżyły się Aleksandra Tomczyk oraz Natalia Janas.

KPR w swoim ostatnim meczu okazał się lepszy od sąsiada z tabeli, MKS-u FunFloor Lublin, wygrywając we własnej hali 29-25. To pozwoliło kobierzyczankom na zmniejszenie dystansu dzielącego je od rywalek, który obecnie wynosi jedynie dwa punkty.

Zagłębie z dużą przewagą

Sporą przewagę nad resztą stawki ma MKS Zagłębie Lubin – do tej pory nie zaznał jeszcze goryczy porażki ani nawet nie musiał dzielić się punktami z przeciwniczkami. Mistrzynie Polski mają na swoim koncie 18 zwycięstw i wyprzedzają wiceliderki tabeli o 20 oczek.

Tuż za ligowym podium plasuje się MKS Piotrcovia Piotrków Tryb., 5. miejsce zajmuje EUROBUD JKS Jarosław, a zestawienie grupy mistrzowskiej zamyka HC Galiczanka Lwów.

To były dla nas bardzo trudne dwie rundy. Miałyśmy wzloty i upadki, ale cieszymy się, że kończymy tę część sezonu w dobrym stylu. Żałujemy, że nie zdobyłyśmy wszystkich punktów, które były w naszym zasięgu, ale nic straconego. Czekają nas jeszcze dwa miesiące walki i wszystko jest do wywalczenia – komentowała zakończenie rundy zasadniczej Aleksandra Tomczyk, rozgrywająca Kobierek.

Chciałybyśmy mieć dużo łatwiejszą sytuację i już teraz być na drugim miejscu, ale dużo grania przed nami. Pokazałyśmy, że jesteśmy w stanie jeszcze dużo zdziałać – mówiła po ostatnim ligowym spotkaniu bramkarka KPR-u, Patrycja Chojnacka.

KPR zmagania rozpocznie 10 marca

KPR Gminy Kobierzyce rozpocznie walkę w grupie mistrzowskiej 10 marca, kiedy to podejmie we własnej hali niedawnego rywala, MKS Piotrcovię Piotrków Tryb. Piotrkowianki niecały miesiąc temu musiały uznać wyższość podopiecznych Edyty Majdzińskiej, które wygrały 31-26.

Oczywiście jeszcze dużo może się wydarzyć w trakcie sezonu, ale dla nas brązowy medal to minimum. Chcemy wywalczyć jak najlepsze miejsce i uważam, że stać nas na więcej niż najniższy stopień podium. Zrobimy wszystko, żeby tak się stało – podkreśliła Zorica Despodovska.

W tym miesiącu Kobierki rozegrają jeszcze 3 spotkania – na wyjeździe z MKS-em Zagłębiem Lubin, u siebie z Galiczanką Lwów, a ostatnim przeciwnikiem będą Młyny Stoisław Koszalin. Koszalinianki staną na drodze KPR-u w ćwierćfinale PGNiG Pucharu Polski.

Brązowe medalistki zakończą sezon PGNiG Superligi kobiet we własnej hali meczem z MKS-em FunFloor Perłą Lublin.

Terminarz spotkań I rundy finałowej (daty i godziny mogą ulec zmianie):

19. seria PGNiG Superligi kobiet:
KPR Gminy Kobierzyce – MKS Piotrcovia Piotrków Tryb.
piątek, 10 marca, godz. 17:45

20. seria PGNiG Superligi kobiet:
MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce
Niedziela, 19 marca, godz. 16:00

21. seria PGNiG Superligi kobiet:
KPR Gminy Kobierzyce – HC Galiczanka Lwów
Sobota, 25 marca, godz. 16:00

22. seria PGNiG Superligi kobiet:
KPR Gminy Kobierzyce – EUROBUD JKS Jarosław
Sobota, 1 kwietnia

23. seria PGNiG Superligi kobiet:
MKS FunFloor Lublin – KPR Gminy Kobierzyce
Sobota, 15 kwietnia

źródło: kprkobierzyce.pl

Czytaj także: