fbpx

Kobierzyce: KPR wiceliderem tabeli!

KPR Gminy Kobierzyce pokonał na zakończenie pierwszej rundy finałowej PGNiG Superligi kobiet główne rywalki do srebrnego medalu MKS Lublin. Podopieczne Edyty Majdzińskiej wygrały 24-22.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Kobierki bliżej srebra

Wynik spotkania otworzyła Marianna Rebicova (1-0 w 3’). Kobierki bardzo szybko miały okazję grać w przewadze, a sytuację wykorzystała Zuzanna Ważna, która rzutem z środka boiska umieściła piłkę w siatce i dała swojemu zespołowi pierwsze w meczu prowadzenie (2-3 w 7’).

Po pierwszym kwadransie gry to jednak gospodynie miały na swoim koncie minimalną przewagę, a to głównie za sprawą duetu Weronika Gawlik – Romana Roszak (6-4 w 16’). Nie gorzej między słupkami bramki po przeciwnej stronie boiska spisywała się Beata Kowalczyk, co wykorzystały Kobierzyczanki. Po czterech z rzędu trafieniach na tablicy widniał wynik 6-8 (20’). W zespole KPR-u dobrą zmianę dały Oliwia Domagalska i Katarzyna Cygan (9-12 w 27’). To właśnie podopieczne Edyty Majdzińskiej schodziły na przerwę w lepszej sytuacji, prowadząc 13-12.

Po zmianie stron obie drużyny miły problem ze zdobyciem bramki – nie tylko przez skuteczne interwencje Weroniki Gawlik i Beaty Kowalczyk, ale także proste błędy. Piłkę w siatce jako pierwsza umieściła Roszak, która trafiła z linii siódmego metra, ale po drugiej stronie strzelecką niemoc Kobierek z prawego skrzydła przełamała Patrycja Kozioł (13-14 w 37’). Sytuacja nie uległa jednak znacząco zmianie – po dziesięciu minutach padły łącznie trzy bramki (?).

Grę szybciej poprawiły Kobierzyczanki. Po dwóch z rzędu trafieniach Oliwii Domagalskiej KPR odzyskał prowadzenie, a kiedy kolejną bramkę dołożyła Małgorzata Buklarewicz o czas poprosił trener gospodyń (14-17 w 44’). Chwila rozmowy z zespołem przyniosła efekty – lublinianki złapały kontakt, a chwilę później doprowadziły do remisu (17-17 w 49’). Kwestia zwycięstwa była znów otwarta.

Edyta Majdzińska mogła jednak liczyć na Beatę Kowalczyk, a po początkowych trudnościach ze skutecznością bezbłędna w końcówce była Patrycja Kozioł (21-24 w 57’). Gospodynie próbowały jeszcze zmienić wynik, wprowadzając manewr z kryciem „każdy swego”, ale nic to nie dało. Ostatecznie KPR Gminy Kobierzyce zwyciężył na trudnym terenie w Lublinie 24-22.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Weronikę Gawlik, a nagrodę indywidualną w drużynie przeciwnej otrzymała Beata Kowalczyk.

Dzięki wygranej KPR wyprzedził MKS FunFloor Lublin w tabeli PGNiG Superligi kobiet i na pięć serii przed końcem ma punkt przewagi, tym samym zajmując fotel wiceliderek.

W następnej serii Kobierki zmierzą się na wyjeździe z MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb., a lublinianki zagrają z EUROBUDEM JKS-em Jarosław.

MKS FunFloor Lublin – KPR Gminy Kobierzyce 22-24 (12-13)

MKS: Gawlik– Masna 3, Noga 2, Pastuszka, Pietras, Płomińska 3, Portasińska 2, Rebicova 1, Roszak 5, Szynkaruk, 1 Tatar, Więckowska D. 1, Więckowska M. 4.
Karne: 2/2
Kary: 6 min. (Masna, Roszak, Rebicova)

KPR: Kowalczyk – Olek, Kucharska, Tomczyk 3, Janas 2, Buklarewicz 3, Kozioł 4, Domagalska 5, Cygan 2, Ważna, Despodovska 3, Wicik  
Karne: 1/2
Kary: 10 min. (Tomczyk, Ważna, Domagalska, Cygan, Wicik)

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.