fbpx

Kobierzyce: KPR o punkty powalczy z beniaminkiem

KPR Gminy Kobierzyce zakończy styczeń starciem z beniaminkiem PGNiG Superligi kobiet, MKS-em PR URBIS Gniezno. Spotkanie 14. serii zaplanowane zostało na 31 stycznia, na godz. 17:30.

Gnieźnianki radzą sobie w najwyższej klasie rozgrywkowej radzą sobie coraz pewniej i pozostają w grze o awans do górnej szóstki krajowej elity. Po dwunastu rozegranych spotkaniach mają na swoim koncie pięć zwycięstw i zrównują się punktami z EUROBUD-em JKS Jarosław (JKS ma jeden mecz zagrany więcej), a do szóstej ekipy ligi, EKS-u Startu Elbląg tracą jedno oczko.

W minionej serii MKS pokonał HC Galiczankę Lwów 34-29, co było trzecią wygraną Pszczółek z rzędu – wcześniej zdobyły komplet punktów w starciach z MKS-em Piotrcovią Piotrków Tryb. i KPR-em Ruchem Chorzów.

Najlepszą strzelczynią ekipy z Gniezna jest Monika Łęgowska, która w tym sezonie zdobyła już blisko 80 bramek. Groźne w ataku są również Magdalena Nurska oraz Malwina Hartman.

– Gniezno w ostatnim czasie prezentuje się bardzo dobrze, zdobyły kilka bardzo ważnych punktów i na pewno będą chciały wywieźć je również z Kobierzyc. Stwarzają duże zagrożenie rzutem z drugiej linii, więc będziemy musiały im przeszkodzić w tym elemencie – zapowiada rozgrywająca KPR-u Gminy Kobierzyce, Katarzyna Cygan.

– Ostatnie spotkania nie poszły po naszej myśli, ale wyciągnęłyśmy wnioski i wiemy, co musimy poprawić, aby odnosić kolejne zwycięstwa. Spotkanie z Gnieznem na wyjeździe zakończyło się naszą wygraną, byłyśmy dobrze przygotowane do meczu, znałyśmy mocne i słabe strony rywala i wykorzystałyśmy to na naszą korzyść. Podobnie jest tym razem i na pewno dużym plusem będzie to, że gramy przed własną publicznością – mówi popularna Cygi.

Kobierki mają za sobą trudny tydzień. W miniony poniedziałek przegrały w dolnośląskich derbach z Zagłębiem Lubin 15-25, a dwa dni później straciły dwa punkty po konkursie rzutów karnych w starciu z Galiczanką. (23-23, karne 4-5).

Po dwóch porażkach podopieczne Edyty Majdzińskiej tracą do wiceliderek z tabeli, zawodniczek MKS-u FunFloor Lublin, pięć punktów, a Piotrcovię wyprzedzają o cztery oczka.

Spotkanie kobierzyczanek i gnieźnianek w pierwszej rundzie tego sezonu PGNiG Superligi kobiet zakończyło się wygraną KPR-u 30-23. Sześć bramek zdobyła wówczas wspomniana wcześniej Łęgowska, a dziewięć trafień zapisała na swoim koncie Mariola Wiertelak.

Spotkanie 14. serii oglądać będzie można na portalu emocje.tv. Początek meczu we wtorek, 31 stycznia, o godz. 17:30.

14. seria PGNiG Superliga kobiet
KPR Gminy Kobierzyce – MKS PR URBIS Gniezno
wtorek, 31 stycznia, godz. 17:30

Transmisja emocje.tv

źródło: kprkobierzyce.pl