fbpx

Kobierzyce: KPR o podtrzymanie formy powalczy w Elblągu

KPR Gminy Kobierzyce po domowej wygranej z beniaminkiem z Gniezna, uda się do Elbląga. Podopieczne Edyty Majdzińskiej w niedzielę, 5 lutego, zmierzą się z tamtejszym Startem.

Elbążanki to obecnie siódma siła ligi. Na swoim koncie mają piętnaście punktów, zaledwie dwa mniej niż EUROBUD JKS Jarosław. Walka o awans do górnej części tabeli nabrała więc rumieńców, a Start nie może pozwolić sobie na porażki.

W swoim poprzednim spotkaniu zespół prowadzony przez Romana Monta musiał uznać wyższość EUROBUDU, z którym przegrał 26-29, a wcześniej MKS-u Piotrcovii Piotrków Tryb.

 W obecnej kampanii najskuteczniejszą zawodniczką Startu jest Weronika Weber, która zdobyła do tej pory blisko 80 bramek. Ze świetnej strony prezentuje się też bramkarka, Aleksandra Hypka.

Kobierki w poprzedniej serii PGNiG Superligi kobiet rozegrały domowe spotkanie z beniaminkiem z Gniezna, z którym wygrały 34-20. Obecnie tracą do wiceliderek z Lublina zaledwie dwa punkty. 

KPR i EKS mierzyły się ze sobą w pierwszej rundzie tego sezonu. Wówczas we własnej hali lepsze były podopieczne Edyty Majdzińskiej, które wygrały 45-26, a dziesięć bramek zdobyła Mariola Wiertelak. 

15. seria PGNiG Superligi kobiet

EKS Start Elbląg – KPR Gminy Kobierzyce

Niedziela, 5 lutego, godz. 18.00

Transmisja emocje.tv