fbpx

Kobierzyce: KPR lepszy od Piotrcovii

KPR Gminy Kobierzyce pokonał na wyjeździe MKS Piotrcovię Piotrków Tryb. Podopieczne Edyty Majdzińskiej w 7. Serii PGNiG Superligi kobiet wygrały 26-23.

Wynik spotkania otworzyła trafieniem z kontrataku Aleksandra Tomczyk, a chwilę później z rzutu karnego podwyższyła Zorica Despodovska (0-2 w 3’). Twarda gra kobierzyczanek w obronie wymuszała na rywalkach błędy lub oddawanie rzutów z nieprzygotowanych pozycji, a z tymi większych problemów nie miała Beata Kowalczyk. Po kolejnych szybkich akcjach KPR prowadził 4-0, a o czas poprosił trener gospodyń, Krzysztof Przybylski (0-4 w 4’). Chwila rozmowy i kara, którą otrzymała wspomniana już wcześniej Tomczyk pozwoliły piotrkowiankom zmniejszyć straty (2-4 w 7’). 

MKS po słabszym początku spotkania znacznie poprawił swoją grę i złapał kontakt z przeciwniczkami (5-6 w 14’). Od tego momentu walka toczyła się bramka za bramkę. W ekipie gospodyń skuteczna była Lucyna Sobecka, a wśród kobierzyczanek Alona Shupyk. Po blisko dwudziestu minutach na tablicy widniał remis po 8. Obie drużyny musiały długo budować swoje akcje ofensywne. 

Końcówka pierwszej połowy była niezwykle wyrównana i nie dała odpowiedzi na to, kto jest stroną przeważającą – zakończyła się remisem 12-12.

Po zmianie stron jako pierwsze drogę do bramki znalazły przyjezdne, a piłkę w siatce umieściła Patrycja Kozioł (12-13 w 32’). Kilka ważnych piłek odbiła Beata Kowalczyk, pozwalając koleżankom z drużyny na spokojną grę w ofensywie. Kobierki miały problem z zatrzymaniem Justyny Świerczek, która w całym spotkaniu wpisała się do ligowego protokołu dziewięciokrotnie (16-17 w 42’).

Kobierki zdołały odskoczyć w drugiej kwadransie spotkania, kiedy to ze stanu 19-19 doprowadziły do 19-24 (54’). Duża w tym zasługa w Marioli Wiertelak, która zdobywała bramki z szybkiego wznowienia i ze skrzydła. W końcówce meczu piotrkowianki nie zdołały wyzbyć się błędów własnych i odrobić strat. Ostatecznie przegrały 23-26.

Dzięki zdobyciu trzech punktów KPR Gminy Kobierzyce awansował na pozycję wideliera stawki PGNiG Superligi kobiet.

Najlepszą zawodniczką MKS-u została Justyna Świerczek, a MVP całego spotkania wybrano Mariolę Wiertelak.

W przyszły weekend Kobierki czeka starcie w 3. Rundzie EHF European Cup. W sobotę podopieczne Edyty Majdzińskiej podejmą we własnej hali grecki zespół A.C. PAOK.

MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. – KPR Gminy Kobierzyce 23-26 (12-12)

MKS: Suliga, Opelt – Drażyk 2, Radushko 2, Senderkiewicz 1, Oreszczuk, Polaskova, Grobelna, Sobecka 2, Szczepanek 2, Trbović 1, Świerczek 9, Waga 4, Jureńczyk, Schneider
Karne: 3/4
Kary: 2 min. (Świerczek)

Kobierki: Chojnacka, Kowalczyk – Olek, Kucharska, Tomczyk 4, Buklarewicz 1, Janas, Kozioł 3, Ivanović, Cygan 6, Wicik 3, Despodovska 2, Macedo, Wiertelak 5, Shupyk
Karne: 2/2
Kary: 4 min. (Tomczyk, Buklarewicz)