2024-09-16

Kobierzyce: KPR II piąty w debiutanckim sezonie

KPR Gminy Kobierzyce II zakończył sezon na piątym miejscu w tabeli grupy B I ligi kobiet. Kobierki w ostatnim meczu uległy MKS-owi Victorii Świebodzice 26-29.

Faworytkami spotkania były przyjezdne, które kilka dni wcześniej objęły fotel wiceliderek tabeli. I faktycznie pierwsze minuty należały do zawodniczek Victorii (0-2 w 4′). Kobierzyczanki potrzebowały chwili, żeby wejść w mecz, ale udało im się nadrobić straty z nawiązką (6-4 w 12′). Dobrze funkcjonowały współpraca z obrotową, a spłaszczenie obrony wykorzystywała m.in. Nikola Wronkowska, która posłała kilka piłek z drugiej linii do bramki MKS-u (9-11 w 21′). Rywalki także nie odpuszczały i dzięki temu na przerwę schodziły z przewagą trzech trafień (13-16)

Po zmianie stron kobierzyczanki musiłay gonić wynik, w czym pomagły im skuteczne interwencje Natalii Maćkowiak. Młoda bramkarka KPR-u II obroniła m.in. dwa rzuty karne, a ciężar zdobywania bramek wzięły na siebie Karolina Janecka i Justyna Pawełek (23-25 w 51′). Końcówka spotkania to wojna nerwów i błędów. Mimo że Kobierki nie popełniły ich więcej, to nie były w stanie zbliżyć się do rywalek na mniej niż dwa trafienia (24-26 w 55′). Ostatecznie przegrały 26-29.

Kobierzyczanki zakończyły rozgrywki z bilansem sześciu wygranych i ośmiu porażek, co dało im łącznie osiemnaście punktów i piąte miejsce w grupie B w ich debiutanckim sezonie w I lidze kobiet.

Koronę królowej strzelczyń zdobyła z dorobkiem 107 bramek Justyna Pawełek.

Spora część zawodniczek pierwszoligowego zespołu w najbliższym czasie brać udział będzie w rozgrywkach piłki ręcznej plażowej. Kobierki wezmą udział w Pucharze Polski oraz zmaganiach ORLEN Summer Supeligi.

KPR Gminy Kobierzyce II – MKS Victoria Świebodzice 26-29 (13-16)

Kobierki: Maćkowiak, Kiepura – Brzoza 2, Leśniak 4, Pawełek 9, Bej 1, Janczak, Kluj, Wronkowska 4, Smoleń 2, Siekańska, Janecka 4