fbpx

Kobierzyce: Drażyk dołącza do KPR!

Magdalena Drażyk

KPR Gminy Kobierzyce buduje kadrę na nadchodzący sezon PGNiG Superligi Kobiet, a pierwszym wzmocnieniem Kobierek jest rozgrywająca Magdalena Drażyk. Z kobierzyckim klubem związała się dwuletnim kontraktem.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Magda Drażyk to 26-letnia środkowa rozgrywająca. Obecnie reprezentuje barwy MKS-u Piotrcovii Piotrków Tryb., do której dołączyła w 2020 roku. Wcześniej grała w KPR-ze Ruchu Chorzów, którego jest wychowanką – w seniorskim zespole występowała już od 2013 roku.

W trwającej kampanii popularna Drażka jest najskuteczniejszą zawodniczką Piotrcovii – do tej pory zdobyła osiemdziesiąt bramek i regularnie powoływana jest na zgrupowania kadry Polski B.

Każda zmiana klubu to kolejny ważny krok w karierze zawodowego sportowca, na który jestem gotowa. Chcę mierzyć się z nowymi wyzwaniami i łapać następne cenne doświadczenia. Pojawiła się przede mną okazja, którą postanowiłam wykorzystać, bo jak to mówią „do odważnych świat należy” – mówi Magdalena Drażyk.

Kobierzyce to drużyna z dużym potencjałem, która już od kilku lat liczy się w walce o medale. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie również tak będzie, a ja będę miała okazję dołożyć swoją cegiełkę i pomóc zespołowi – kończy.

Drażyk podpisała dwuletnią umowę, która obowiązywać będzie do końca sezonu 2024/2025. W Kobierkach występować będzie z numerem 6 na koszulce.

Wcześniej umowę z Klubem przedłużyły Beata Kowalczyk, Patrycja Chojnacka, Zorica Despodovska, Natalia Janas, Małgorzata Buklarewicz, Aleksandra Kucharska, Mariola Wiertelak, Oliwia Domagalska i Patrycja Kozioł. Ważny kontrakt mają Katarzyna Cygan i Zuzanna Ważna. Wiadomo już, że po sezonie 2022/2023 w zespole trójkolorowych nie zobaczymy Aleksandry Tomczyk, Aleksandry Olek oraz Edyty Majdzińskiej.

źródło: kprkobierzyce.pl

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.