fbpx

Kobierzyce: Dolnośląskie derby dla Zagłębia

KPR Gminy Kobierzyce uległ w dolnośląskich derbach obecnym liderkom PGNiG Superligi kobiet, MKS-owi Zagłębiu Lubin. Spotkanie 13. serii zakończyło się wynikiem 25-15 dla Miedziowych.

Kobierki od samego początku miały problemy w defensywie. Szybkie akcje rywalek zmuszały je do popełniania błędów. W piątej minucie kobierzyczanki zmuszone były grać w potrójnym osłabieniu. Najpierw na ławkę kar odesłana została Aleksandra Olek, a następnie Natalia Janas i Małgorzata Buklarewicz. Po rzucie do pustej bramki Adrianny Górnej było już 4-0 dla Zagłębia (6’). O czas poprosiła Edyta Majdzińska.

Rozmowa z zespołem przyniosła poprawę tylko na chwilę – strzlecką niemoc KPR przerwała Aleksandra Olek, która wpisała się na listę strzelczyń dwa razy (5-2 w 12’), ale błędy w kolejnych akcjach pozwoliły Zagłębiu na wyprowadzenie kontr i podwyższenie przewagi (7-2 w 16’).

W końcówce pierwszej połowy szczególnie skuteczne były Karin Bujnochova i Patricia Machado Matieli (11-4 w 23’). Na przerwę gospodynie schodziły przy wyniku 16-6.

Po zmianie stron nieco lepiej zaczęły Kobierki. Po trafieniu Patrycji Kozioł i Małgorzaty Buklarewicz dystans dzielący oba zespoły wynosił osiem bramek (16-8 w 32’). Od tego momentu spotkanie toczyło się punkt za punkt (21-11 w 39’).

Największy problem podopieczne Edyty Majdzińskiej miały ze skutecznością. Podobnie jak w pierwszym w tym sezonie spotkaniu świetne zawody rozgrywała Barbara Zima (22-13 w 47’). Kobierzyczanki nie wykorzystywały także rzutów karnych, a za trafienie w twarz Moniki Maliczkiewicz z linii siódmego metra czerwoną kartkę otrzymała Małgorzata Buklarewicz.

Ostatecznie mecz 13. serii zakończył się zwycięstwem Miedziowych 25-15, które pozostaną niepokonane na ligowych parkietach.

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Barbarę Zimę, indywidualne wyróżnienie w ekipie przyjezdnych otrzymała Aleksandra Olek.

KPR stracił w starciu z mistrzyniami Polski komplet punktów i obecnie zajmuje w tabeli PGNiG Superligi kobiet trzecie miejsce. Wiceliderkami są zawodniczki MKS-u FunFloor Lublin.

Już w najbliższą środę Kobierki podejmą Galicznkę Lwów. Spotkanie zaplanowano na godz. 18.

MKS Zagłębie Lubin – KPR Gminy Kobierzyce 25-15 (16-6)

MKS: Maliczkiewicz, Zima – Pankowska, Sustkova, Górna 4, Drabik 1, Galińska 2, Michalak 4, Bujnochova 6, Kochaniak-Sala 2, Matieli 5, Milojević 1.
Karne: 3/5
Kary: 8 min. (Kochaniak-Sala, Drabik 2, Sustkova)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka –Olek 3, Cygan 2, Kozioł 2, Shupyk 2, Wiertelak 2, Buklarewicz 1, Macedo 1, Wicik 1, Tomczyk 1, Despodovska, Domagalska, Janas, Kucharska
Karne: 0/2
Kary: 8 min. (Olek, Janas x2, Buklarewicz – czerwona kartka w 52’).

źródło: kprkobierzyce.pl