2024-10-18

Kobierki triumfują w europejskich pucharach

KPR Gminy Kobierzyce pokonał Armadę Praxis Yalikavakspor w drugiej rundzie eliminacji EHF Ligi Europejskiej. Wicemistrzynie Polski wygrały 36-27 i do Turcji zabiorą sporą zaliczkę. Debiut Kobierek w kolejnym europejskich pucharze oglądała pełna hala.

Mecz lepiej rozpoczęły kobierzyczanki, które dzięki dobrej ofensywie szybko wyszły na prowadzenie (4-1 w 6’).  W ekipie przyjezdnej świetnie spisywała się jednak doświadczona Yeliz Ozel. 44-latka nie tylko prowadziła grę, ale w początkowych minutach brała na siebie ciężar zdobywania bramek (4-4 w 9’). Marcin Palica mógł liczyć na swoje skrzydłowe – zarówno Patrycja Kozioł, jak i Mariola Wiertelak (9-6 w 15’). Tak w zasadzie wyglądała pierwsza połowa – gospodynie odskakiwały, a Turczynki goniły. Ostatecznie na przerwę z małą przewagę schodziły Kobierki (20-15).

Po zmianie stron wicemistrzynie Polski podkręciły tempo i systematycznie budowały przewagę. Cały czas świetną skuteczność utrzymywały skrzydłowe KPR-u – wspomniana wcześniej Wiertelak ostatecznie rzuciła 11 bramek, a Kozioł 9. Turczynki znacznie zbliżyły się do rywalek na kwadrans przed końcem spotkania, kiedy dystans zmniejszył się do dwóch trafień. Końcówka spotkania należała jednak do gospodyń. Ostatecznie Kobierki wygrały 36-27 i przed rewanżowym meczem w Turcji mają dziewięć bramek zaliczki.

Rewanż zostanie rozegrany w niedzielę, 13 października, w Turcji. Zwycięzca dwumeczu zmierzy się z norweskim Larvik HK o awans do fazy grupowej. Wcześniej Kobierzyczanki zagrają mecz ligowy w Elblągu (środa, 9 października).

KPR Gminy Kobierzyce – Armada Praxis Yalikavakspor 36-27 (20-15)
Kobierki: Kowalczyk, Chojnacka, Saltaniuk – Kucharska 1, Drażyk 5, Buklarewicz 1, Polańska 2, Wiertelak 11, Kozioł 9, Ważna 4, Świerczek 1, Melekestseva 2