fbpx

Kinga Piędel w Ślęzie Wrocław

Nową zawodniczką koszykarskiej Ślęzy Wrocław została 22-letnia Kinga Piędel, która może występować na obu obwodowych pozycjach.

Kinga Piędel to młodzieżowa reprezentantka Polski, która mimo młodego wieku, jest już bardzo doświadczoną zawodniczką, mającą w swojej karierze zapisanych 9 klubów – m.in.: Gorce Nowy Targ, SMS Łomianki, Zagłębie Sosnowiec, Pszczółkę Lublin czy Chrobrego Głuchołazy, skąd przeniosła się do Wrocławia.

Jak mówiła Kinga Piędel w jednym z wywiadów dla oficjalnego portalu klubu, początkowo jej celem był wyjazd za granicę, jednak ostatecznie zdecydowała się stoczyć walkę o minuty na parkiecie w czołowym polskim klubie.

– Ślęza to bardzo profesjonalna organizacja, a ja chciałam się sprawdzić w rywalizacji z najlepszymi. To decyzja, która może przynieść jedynie korzyści i wierzę, że pobyt we Wrocławiu zaprocentuje na przyszłość – mówi Piędel.

22-latka w ciągu pięciu sezonów na pierwszoligowych parkietach rozegrała ponad 100 spotkań, w których średnio notowała 7 punktów, 2 zbiórki i 1,5 asysty.

fot. slezawroclaw.pl

Autor: Patryk Załęczny