fbpx

Kilka tygodni przerwy Piotra Celebana

Około 6 tygodni potrwa przerwa w grze Piotra Celebana. Obrońca WKS-u w trakcie sobotniego meczu rezerw Śląska ze Ślęzą odniósł kontuzję pęknięcia kości czołowych i przegrody zatok czołowych.

Piotr Celeban słynie z bycia twardym i nieustępliwym zawodnikiem, jednak i tego gracza, prowadzącego niezwykle profesjonalny tryb, dotykają czasami urazy. Tym razem defensor WKS-u odniósł poważną kontuzję w walce z przeciwnikiem, kiedy to został uderzony głową w powietrznym pojedynku.

W wyniku zderzenia nastąpiło pęknięcie kości czołowych i przegrody zatok czołowych. Na szczęście, nie doszło do przemieszczenia i nie będzie konieczna operacja.

Przy urazach głowy zalecana jest jednak szczególna ostrożność, w związku z tym zawodnika Śląska czeka około 6 tygodni przerwy od gry.

– Przerwa potrwa kilka tygodni, jeśli oczywiście wszystko będzie dobrze i dostanę zielone światło od klubowego lekarza po kontrolnych badaniach. Uraz głowy to bardzo groźna kontuzja, więc odpoczynek, spokojne wprowadzenie i powrót na boisko dopiero, gdy będę gotowy w 100% – napisał na swoim koncie na FB Piotr Celeban, obrońca WKS-u.