fbpx

Kierownik Śląska Wrocław ds. bezpieczeństwa wyróżniona

Małgorzata Korny, kierownik ds. organizacji i bezpieczeństwa została nagrodzona na konferencji „Bezpieczny Stadion” organizowanej przez PZPN. To już szóste kolejne wyróżnienie dla kirownika Śląska za wzorowe podejście do wykonywanych obowiązków.

Wydarzenie, w którym udział wziął Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, zgromadziło około 400 przedstawicieli świata sportu, klubów piłkarskich i wszystkich, którzy zaangażowani są w organizację oraz zapewnianie bezpieczeństwa na imprezach i meczach piłkarskich. Nie zabrakło nagród, w tym dla Śląska Wrocław.

Jako jeden z trzech kierowników ds. bezpieczeństwa z klubów ekstraklasy wyróżniona została Małgorzaty Korny ze Śląska Wrocław, dla której to już szósta taka nagroda. Drugiego tak docenianego kierownika ds. bezpieczeństwa znaleźć nie sposób.

fot. slaskwroclaw.pl

– Doceniona została praca, którą wykonujemy od lat. Dążymy do doskonałości, a to nie uda się w ciągu jednego roku, ponieważ na bezpieczeństwo składa się wiele czynników – mówi Małgorzata Korny. I dodaje: – Infrastruktura nowoczesnych stadionów pomaga, ale z drugiej strony są one na tyle duże, że gdy na meczu pojawia się np. 20 tysięcy kibiców, to zorganizowanie bezpiecznego wydarzenia stanowi duże wyzwanie.

Podczas konferencji odbył się także składający z sześciu części panel dyskusyjny, w którym m.in. podsumowano organizację tegorocznych Mistrzostw Świata FIFA U-20 w Polsce oraz zwrócono uwagę na stadionowe incydenty w meczach ligowych. W panelu wzięli udział m.in: Zbigniew Boniek – Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, dr Jarosław Szymczyk – Komendant Główny Policji i Jan Tomaszewski – były reprezentant Polski w piłce nożnej. Swoją prelekcję wygłosił profesor Steve Frosdick, ekspert do spraw Bezpieczeństwa Stadionowego z Wielkiej Brytanii. Tematem jego wystąpienia było „Zintegrowane podejście do bezpieczeństwa meczów piłki nożnej – współpraca organizatora z policją”.

Dla Śląska Wrocław kwestia bezpieczeństwa na meczach zawsze była priorytetowa i traktowana ze szczególną uwagą. Ma to swoje odzwierciedlenie w raportach PZPN na temat organizacji spotkań oraz m.in. takich wyróżnieniach, jak podczas konferencji “Bezpieczny Stadion”, trafiających do klubu regularnie od wielu lat.