fbpx

Kiedy jak nie teraz?! -Śląsk jedzie po upragnione zwycięstwo na Legii

W 31. kolejce PKO BP Ekstraklasy Śląsk Wrocław zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Legią Warszawa. Wrocławianie jadą do stolicy z nadziejami na pierwsze od 2011 roku zwycięstwo „przy Łazienkowskiej 3″.

Podopieczni Vitezslava Lavicki udanie zakończyli rundę zasadniczą sezonu 2019/2020. Śląsk w ostatnich dwóch kolejkach zdobył 6 cennych punktów i pewnie zameldował się na najniższym stopniu podium przed podziałem na grupy. Wrocławianie mają teraz przed sobą 7 najważniejszych spotkań tego sezonu.

-To, że możemy być w górnej ósemce, jest zasługą pracy całego sztabu. Każde kolejne spotkanie jest dla nas finałem. Pierwszy mecz gramy z Legią, która jest jednym z bardziej utytułowanych klubów w Polsce. Mają bardzo mocny zespół, ale podchodzimy do tego tak jak zawsze. Idziemy krok po kroku, mamy szacunek do przeciwnika. Jest to dla nas wyzwanie, ale będziemy walczyć o zwycięstwo-tak przed meczem z Legią mówił trener Śląska Wrocław Vitezslav Lavicka.

W trwającej kampanii Śląsk już dwukrotnie mierzył się z warszawską Legią. O ile ze stolicy wrocławianie zdołali wywieźć cenny punkt po remisie 0:0, to w spotkaniu rozgrywanym na Stadionie Wrocław Wojskowi okazali się nad wyraz gościnni i to Legia po wygranej 3:0 wracała na Mazowsze w dobrych nastrojach. Warto jednak dodać, że grudniowa porażka była jak dotychczas jedyną w meczach rozgrywanych we Wrocławiu w trwającym sezonie PKO BP Ekstraklasy.

-Mecz Legii w Zabrzu przyniósł nam dodatkowe informacje, pokazał, jak blisko siebie są drużyny w PKO Ekstraklasie. Legia przegrała ostatnie spotkanie, ale są konsekwentni, mają jakość i będą chcieli zdobyć trzy punkty. Tak jak mówiłem, dla nas będzie to wyzwanie i wierzę, że nasza drużyna jest dobrze przygotowana na ten mecz- tak ocenił jutrzejszego rywala trener Lavicka.

Śląsk nie wygrał w Warszawie od sierpnia 2011 roku, gdy pod wodzą Oresta Lenczyka pokonał Legię 2:1 po bramkach Łukasza Madeja i Johana Voskampa. Czas przerwać tę złą serię. Możemy zaryzykować stwierdzenie, kiedy jak nie teraz ? Wrocławianie są na fali i miejmy nadzieję, że zanotują trzecie kolejne zwycięstwo w PKO BP Ekstraklasie.

Początek rywalizacji pomiędzy Legią Warszawa a Śląskiem Wrocław już jutro (w niedzielę) o godz. 17.30. Sędzią głównym w tym meczu będzie Pan Piotr Lasyk z Bytomia, a transmisję przeprowadzi telewizja Canal+.

Hej Śląsk!

fot. slaskwroclaw.pl