fbpx

Kibice jednak na trybunach od 19 czerwca – jest rozporządzenie Rady Ministrów

Zgodnie z dzisiejszym rozporządzeniem Rady Ministrów, od 19 czerwca na trybunach stadionów zarówno piłkarskich, jak i żużlowych będą mogli zasiąść kibice. Nie będzie ich więcej niż 25% pojemności stadionu i będą musieli zająć co czwarte miejsce na trybunach, w rzędach naprzemiennie.

Rozporządzenie, które wchodzi w życie od 13 czerwca dostępne jest TUTAJ. Oczywiście, ten punkt, który nas najbardziej interesuje, czyli częściowy powrót kibiców na trybuny wejdzie w życie z dniem 19 czerwca 2020 roku.

Co więcej, uregulowany został również aspekt przebywania fanów na stadionach. Podczas poruszania się po obiekcie, kibic będzie musiał mieć zasłonięte usta i nos, a w przypadku stadionów bez wyznaczonych miejsc, będzie również zobligowany do zachowania co najmniej dwóch metrów odległości od innego widza. Co więcej, kluby będą mogły prowadzić sprzedaż biletów wyłącznie drogą internetową.

“na stadionach i boiskach w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego seniorów w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych w zakresie organizacji współzawodnictwa sportowego w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co czwarte miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 25% liczby miejsc przewidzianych dla publiczności;