fbpx

KFC Gwardia Wrocław-UKS Mickiewicz Kluczbork: Po pierwsze zwycięstwo w nowym roku

Przed wrocławskim zespołem kolejne spotkanie w hali Orbita. KFC Gwardia Wrocław już dzisiaj podejmie sąsiadów w tabeli-UKS Mickiewicza Kluczbork w ramach 17. kolejki Krispol 1 Ligi.

Siatkarze KFC Gwardii Wrocław w miniony weekend wznowili rozgrywki po przerwie świątecznej. Nowy rok wrocławianie rozpoczęli od przegranej 1:3 z AZS-em AGH Kraków.

Dzisiejszym rywalem Gwardzistów będzie UKS Mickiewicz Kluczbork. Jest to solidny zespół, który w obecnym sezonie potrafił już urwać punkty najlepszym drużynom w KRISPOL 1. Lidze Mężczyzn. Zespół z województwa opolskiego ma obecnie bilans 9-7.

Liderami drużyny z Kluczborka są: para przyjmujących Artur Pasiński (204 punkty – 10. miejsce w lidze) i Dawid Bułkowski (najwięcej statuetek MVP w lidze – 6), atakujący Łukasz Owczarz (203 punkty – 12. miejsce) oraz środkowy Jakub Lewandowski (49 bloków punktowych – 1. miejsce w lidze). Wrocławianie będą musieli uważać zwłaszcza na Artura Pasińskiego, który jest najlepiej serwującym zawodnikiem w Krispol 1 Lidze. W dotychczas rozegranych meczach przyjmujący Mickiewicza posłał już 41 asów.

Wygrać po raz drugi

KFC Gwardia Wrocław mierzyła się już w trwającym sezonie ze swoim dzisiejszym rywalem. W 4. kolejce wrocławianie gładko wygrali w Kluczborku 3:0. Najlepiej punktującymi zawodnikami w składzie Gwardii byli wówczas Łukasz Lubaczewski, Krzysztof Gibek (po 13) oraz Błażej Szymeczko (12).

Od tamtego spotkania minęło już sporo czasu, a gra Mickiewicza Kluczbork wygląda zupełnie inaczej. Dzisiejsi przeciwnicy Gwardii Wrocław plasują się obecnie na 5. miejscu w tabeli Krispol 1 Ligi z dorobkiem 28 punktów. Wrocławianie muszą wygrać dzisiaj 3:0 lub 3:1, aby przeskoczyć rywali z Kluczborka w tabeli rozgrywek.

Początek dzisiejszego meczu o godz. 18.00 w hali Orbita. Przypomnijmy, że cały dochód z biletów w tym dniu zostanie przekazany na konto fundacji WOŚP, a dodatkowo kibice będą mogli wrzucać datki do puszek wolontariuszy, którzy będą obecni na trybunach.