fbpx

W 22. kolejce KRISPOL 1. Ligi KFC Gwardia Wrocław pokonała w hali Orbita Lechię Tomaszów Mazowiecki 3:1. Wrocławianie zakończyli tym samym serię 4 meczów bez zwycięstwa z Lechią.

Siatkarze Gwardii w ostatnich czterech potyczkach z Lechią nie potrafili znaleźć na pokonanie swoich rywali. W obecnym sezonie mierzyli się z nimi już w lidze (0:3) oraz w Pucharze Polski (1:3).

Każda zła seria się kiedyś kończy i ta zakończyła się dzisiaj w hali Orbita. Gwardia wygrała spokojnie dwa pierwsze sety do 20 i 21, a nie mający nic do stracenia goście zapisali na swoim koncie tylko trzecią partię. W czwartym secie podopieczni Krzysztofa Janczaka nie dali swoim rywalom ani przez chwilę nadziei na wygraną i zakończyli ostatnią partię zdecydowaną wygraną 25:17 , a całe spotkanie wynikiem 3:1.

Najwięcej punktów w dzisiejszym meczu zdobył zawodnik Lechii Tomaszów Mazowiecki Karol Rawiak, który dopisał do swoich statystyk 16 oczek. W drużynie KFC Gwardii Wrocław po 14 punktów ustrzelili Marcel Gromadowski oraz Krzysztof Gibek.

MVP dzisiejszego meczu wybrany został Błażej Szymeczko oraz Krzysztof Gibek. Wrocławianie dzięki tej wygranej awansowali na 5 miejsce w tabeli KRISPOL 1. Ligi i zrównali się punktami z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Oba zespoły po 22. kolejkach mają na swoim koncie po 38 punktów. Kolejnym rywalem Gwardii będzie drużyna BBTS Bielsko-Biała, a spotkanie zostanie rozegrane 20 lutego o godz. 17.30 w Hali Pod Dębowcem. Transmisję z tego spotkania przeprowadzi telewizja Polsat Sport.

KFC Gwardia Wrocław-Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:1 (25:20, 25:21, 19:25, 25:17)

Gwardia: Gibek 14, Gromadowski 14, Szymeczko 9, Makinen 5, Lubaczewski 4, Olczyk 4, Wnuk 2, Sternik 2, Nowosielski 2, Mihułka, Paszkowski, Maćkowiak.

Lechia: Rawiak 16, Stabrawa 14, Toma 6, Janus 6, Gutkowski 6, Kańczok 5, Neroj 4, Błoński 2, Błażej, Ogórek.