fbpx

Katarzyna Hyży trenowała z seniorską drużyną #VolleyWrocław

Katarzyna Hyży w ostatnich dniach grudnia trenowała z seniorską drużyną #VolleyWrocław. Trzeba przyznać, że to niezwykle wyróżniająca się juniorka wrocławskiego klubu, która mogła uczestniczyć w zajęciach ze starszymi koleżankami.

Katarzyna Hyży jest siatkarką #VolleyWrocław i reprezentuje zespół w kategorii juniorek. Na co dzień przebywa w Szczyrku w Szkole Mistrzostwa Sportowego, gdzie uczęszcza do liceum i trenuje pod okiem tamtejszych trenerów. Wykorzystując szkolną przerwę od nauki i treningów w liceum – skorzystała z propozycji Wojciecha Kurczyńskiego, pierwszego trenera #VolleyWrocław i uczestniczyła w zajęciach z seniorkami.

– Tę siatkarkę obserwujemy od dłuższego czasu w perspektywie włączenia jej w przyszłości do pierwszego zespołu. Dotychczas bazowaliśmy na nagraniach video i opiniach trenerów grup młodzieżowych. Teraz natomiast pojawiła się okazja do wspólnego trenowania, ponieważ Kasia przebywała kilka dni we Wrocławiu, a my obecnie w kadrze zespołu mamy tylko dwie środkowe. Taki splot wydarzeń dał nam wszystkim okazję do poznania się i sprawdzenia, co możemy sobie wzajemnie zaoferować – powiedział Wojciech Kurczyński.

Obecność środkowej na treningu z pewnością ucieszyła sztab szkoleniowy. Obecnie w treningu są tylko dwie siatkarki na tej pozycji – Aleksandra Gancarz i Karolina Fedorek. Z kolei z kontuzją mięśni brzucha zmaga się najmłodsza siatkarka w gronie seniorek Łucja Kuriata. Poważniejszej kontuzji nabawiła się także Magdalena Soter.

– W wyniku urazu kręgosłupa Magdalena Soter nie bierze udziału we wspólnych treningach i meczach #VolleyWrocław. Za nami długotrwała diagnostyka, a sama siatkarka jest już w trakcie intensywnej rehabilitacji – powiedział Artur Hnida, fizjoterapeuta wrocławskiego klubu.

Obecnie drużyna szykuje się do najbliższego meczu Ligi Siatkówki Kobiet – z Wisłą Warszawa. To spotkanie już w najbliższą sobotę, 4 stycznia, o godz. 17.30. Mecz odbędzie się w hali Orbita.