fbpx

Karol Borys w notatnikach wielu europejskich skautów

15-letni Karol Borys, który 21 maja zadebiutował w seniorskiej piłce, znalazł się na radarze wielu europejskich skautów – to doniesienia bardzo znanego w świecie menedżerskim Jacka Kuliga, założyciela strony Football Talent Scout.

Przypomnijmy, Borys zadebiutował w pierwszej drużynie Śląska Wrocław 21 maja 2022 roku, mając dokładnie 15 lat, 7 miesięcy i 23 dni. Oczywiście, został wówczas najmłodszym zawodnikiem w historii Śląska Wrocław, który wybiegł na murawę – poprawiając dotychczasowy rekord Mirosława Pękali, ustanowiony 45 lat wcześniej.

Borys z miejsca stał się jednym z najchętniej obserwowanych polskich piłkarzy urodzonych w 2006 roku, a w notatnikach skautów obok niego pojawiły się także nazwiska Jana Faberskiego, Krzysztofa Kolanko, Mikołaja Tudruja, Filipa Wolskiego, Daniela Mikołajewskiego, Igora Brzyskiego, Oskara Tomczyka, Adama Pieniądza czy Mateusza Skoczylasa.

Nie da się jednak ukryć, że to Borys, który w tym sezonie rozegrał w barwach Śląska 5 pojedynków (2 w Ekstraklasie, 3 na poziomie eWinner 2. Ligi), jest kreowany przez media na jednego z najlepszych w swoim roczniku. Przypomnijmy, ma dopiero 15 lat.

Portal Football Talent Scout przeanalizował mocne i słabe strony Karola Borysa, dając jasny sygnał światu, że to piłkarz z wielkim potencjałem. Z całą analizą jego profilu możecie zapoznać się TUTAJ.

O autorze