fbpx

Kadra #VolleyWrocław na rozgrywki PreZero Grand Prix

Już w najbliższy piątek rozpoczną się rozgrywki PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. #VolleyWrocław zagra w grupie A i swoje mecze rozegra w Krakowie. Dzisiaj poznaliśmy kadrę wrocławianek na te rozgrywki.

PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki to rozgrywki łączące siatkówkę halową i plażową. Areną zmagań będą boiska do plażówki, ale w trakcie meczów obowiązywać będą zasady halowe. Wyjątkiem będzie to, że drużyny będą czteroosobowe, a nie klasyczne szóstki.

Ideą rozegrania Ligi Letniej, bo tak potocznie nazwane są rozgrywki, jest szybszy powrót siatkówki do ligowego życia i danie kibicom chociaż namiastki tego, co od września czeka nas w TAURON Lidze. #VolleyWrocław rozpoczął wcześniej swoje przygotowania do nowego sezonu, a za siatkarkami kilka treningów na piasku.

Wczoraj wrocławski klub ogłosił, że Agnieszka Adamek jest pierwszą zawodniczką, która otworzyła listę siatkarek #VolleyWrocław na eliminacje w Krakowie. Dodatkowo Adamek została także kapitanem zespołu z Dolnego Śląska na rozgrywki PreZero Grand Prix.

Cieszy mnie to i doceniam, że trenerzy obdarzyli mnie zaufaniem i wyróżnili stanowiskiem kapitana drużyny. Mając doświadczenie plażowe postaram się pomóc drużynie awansować do finału. Jest to na pewno dodatkowa motywacja – powiedziała Agnieszka Adamek, libero #VolleyWrocław.
Dziewczyny bardzo dobrze odnajdują się na piasku i nasza gra na treningach wygląda obiecująco. Nie mogę się już doczekać turnieju w Krakowie, aż wspólnie wyjdziemy na boisko i rozpoczniemy ten sezon. Zapraszam do kibicowania nam i wspierania nas podczas PreZero Grand Prix – dodała Adamek.

Dzisiaj wiemy, że do Agnieszki Adamek dołączyły: Julia Kleszcz, Adrianna Szady, Julia Pańko, Joanna Chorąża, Karolina Fedorek oraz Paula Słonecka. Zespół poprowadzi duet Wojciech Kurczyński – Dawid Murek. W przypadku awansu do finału rozgrywek – skład na drugi turniej może różnić się od tego na krakowską cześć zmagań.

#VolleyWrocław zmagania w PreZero Grand Prix rozpocznie od meczu z Grot Budowlanymi Łódź (9:30), następnie zmierzy się z San-Pajdą Jarosław (12:30), a na zakończenie piątkowych zmagań – z Energą MKS Kalisz (15:30). W przypadku zajęcia pierwszego lub drugiego miejsca – uzyska awans do sierpniowych finałów w Gdańsku.