fbpx

Kadra Blind Footballu z zawodnikami Śląska 7. w Europie

W dniach 10-17 czerwca we włoskiej Pescarze rozegrane zostały Mistrzostwa Europy Dywizji A w blind footballu. Reprezentacja Polski z zawodnikami i członkami sztabu Śląska Wrocław zajęła 7. miejsce.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy B, gdzie rywalizację rozpoczęła od starcia z Hiszpanią, czyli mistrzami Europy i uczestnikami Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Polacy postawili się faworytom, dzięki czemu mecz zakończył się podziałem punktów po bezbramkowym remisie. W spotkaniach z Niemcami i Anglią pomimo ambitnej walki do ostatniego gwizdka rywale okazali się lepsi, ale zwycięstwo nad Rumunią (2:1) pozwoliło na zajęcie trzeciego miejsca w grupie z dorobkiem czterech “oczek” i dalszą grę o utrzymanie miejsca w dywizji A i awans do kolejnych międzynarodowych imprez.

– Naszym głównym celem na mistrzostwach Europy we Włoszech była nauka od najlepszych drużyn. To był dla nas dopiero drugi turniej tak dużej rangi (Pierwszy – ME w Anglii). Jechaliśmy tam zdobywać doświadczenie, poznać drużyny i trenerów, by zapraszać najlepsze zespoły na obozy, sparingi i  turnieje w Polsce – mówi Mikołaj Nowacki, trener Śląsk Wrocław Blind Football oraz reprezentacji Polski.

W fazie barażowej biało-czerwoni musieli uznać jednak wyższość Grecji (0:2) i gospodarza imprezy, Włochów (1:3). Ostatecznie Polacy uplasowała się na 7. lokacie, która zapewniła im grę w nowo powstałym turnieju interkontynentalnym, którego stworzenie ogłoszono w trakcie mistrzostw Europy. 

Trener Nowacki podkreśla, że głównym celem reprezentacji Polski będzie teraz zakwalifikowanie się na mistrzostwa Europy 2024.

– Cały czas szukamy nowych zawodników do Śląska Wrocław BF, a następnie do kadry narodowej. W ośrodku dla niewidomych (Kamiennogórska 16) powstaje właśnie klasa mistrzostwa sportowego o profilu Blind Footballu, mamy nadzieję, że przyjdą do Nas nowi uczniowie, którzy z dumą będą reprezentować Śląsk Wrocław, a z czasem narodową reprezentację – podsumował trener Nowacki. 

Pełny skład reprezentacji Polski blind footballu na Mistrzostwa Europy w Pescarze (na zielono członkowie Śląsk Wrocław Blind Football): 

Bramkarze: Krzysztof Bednarkiewicz, Sergiusz Prusak

Zawodnicy z pola: Kacper Domagała, Martin Jung, Mateusz Krzyszkowski, Marcin Lubczyk, Marcin Ryszka, Adrian Słoninka, Szymon Tyburski, Michał Woszczak

Trenerzy: Mikołaj Nowacki, Dominik Foryś

Trener bramkarzy: Krzysztof Apolinarski

Kierownicy: Piotr Niesyczyński Tomasz Klasa

Fizjoterapeuta: Marek Żychowski.