fbpx

Kacper Chłond pozostaje trenerem przygotowania motorycznego wrocławskich siatkarek

W nadchodzącym sezonie za przygotowanie motoryczne siatkarek #VolleyWrocław odpowiadał będzie Kacper Chłond. To kolejny członek sztabu szkoleniowego wrocławskiej drużyny, która rozpoczęła już przygotowania do sezonu 2020/2021.

Kacper Chłond zajmował się głównie przygotowaniem motorycznym lekkoatletów. Sam także uprawiał sporty indywidualne – tenis, dziesięciobój oraz bieg na 400m. Poprzedni sezon był jego debiutanckim w roli trenera przygotowania motorycznego w sportach drużynowych.

Rok temu uznałem, że trenowanie siatkarek to może być bardzo ciekawe wyzwanie, a przede wszystkim ogromna szansa na rozwój. I nie myliłem się. Siatkówka to zdecydowanie inny sport niż ten, z którym miałem do czynienia na co dzień. Udało mi się jednak tak wszystko połączyć. Mam informacje zwrotne od siatkarek, że po moim treningu czują się bardzo dobrze. Miarą dla mnie jest jednak to, że osiągają coraz lepsze wyniki w okresowych testach, a także to jak fizycznie prezentują się na boisku podczas meczów TAURON Ligi  – powiedział Kacper Chłond.
Po rozmowie z Wojtkiem Kurczyńskim uznaliśmy, że Kacper spisał się w swojej roli i chcieliśmy by dalej wykonywał pracę z naszą drużyną. Mimo, że debiutował w tej roli w siatkówce – szybko poznał jej realia. Wiem, że dzięki jego pracy rozwinęły się kolejne siatkarki – wśród nich jest Ola Rasińska – najlepiej punktująca siatkarka ubiegłego sezonu. Życzę Kacprowi i sobie kolejnych takich podopiecznych i kolejnych sukcesów – dodał  Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Sztab szkoleniowy #VolleyWrocław jest już prawie w pełni. Pierwszym trenerem zespołu jest Wojciech Kurczyński, którego wesprze Dawid Murek – drugi trener. Fizjoterapeutą pozostanie Artur Hnida, a statystykiem – Patryk Gosztyła. Za przygotowanie motoryczne odpowiadać będzie Kacper Chłond.