fbpx

Juniorzy Śląska lepsi od Jagiellonii

Juniorzy Śląska Wrocław w 13. kolejce Centralnej Ligi Juniorów pokonali aż 5:1 swoich rówieśników z Białegostoku, prezentując nie tylko efektowny, ale i efektywny futbol.

Trójkolorowi bardzo szybko podnieśli się po weekendowej porażce z Legią Warszawa (0:3) i środę w Białymstoku dali prawdziwy popis swoich umiejętności. Wrocławianie już w 9. minucie objęli prowadzenie po tym, jak sytuację sam na sam z gokiperem gospodarzy wykorzystał Głowieńkowski. Niestety, pomimo licznych akcji ofensywnych Wojskowych, w 31. minucie to piłkarze Jagiellonii zdołali wyrównać stan gry, jednak taki obrót rzeczy tylko jeszcze bardziej rozjuszył znakomicie dysponowanych zawodników ze stolicy Dolnego Śląska.

Na ich odpowiedź nie trzeba było długo czekać. Jeszcze przed przerwą gracze WKS-u ponownie wyszli na prowadzenie po wykorzystanym rzucie karnym przez Stupieńkę, ale prawdziwy koncert zaprezentowali w drugich 45 minutach.

Najpierw kwadrans po wznowieniu gry do siatki trafił Fediuk, a w końcówce celnymi strzałami popisali się jeszcze Wawrzyniak i Mamis, który golem z rzutu karnego w 90. minucie ustalił wynik na 5:1 dla wrocławian. Cenne zwycięstwo na Podlasiu pozwoliło Trójkolorowym na awans w ligowej tabeli CLJ na 6. lokatę.

Jagiellonia Białystok U-17 – Śląsk Wrocław U-17 1:5

Bramki: Głowieńkowski 9, Stupieńko 37 (K), Fediuk 60, Wawrzyniak 88, Mamis 90 (K) – Orpik 31

Śląsk: Tysiak – Maruszak, Wiktor Wawrzyniak, Stawny, Konopacki, Mamis, Stupieńko, Szmigiel, Trochanowski, Fediuk, Głowieńkowski