Juniorzy Śląska lepsi od Escoli Varsovia!

Zespół U18 pokonał Escolę Varsovia 2:1 w meczu 10. kolejki Centralnej Ligi Juniorów. Trójkolorowi musieli walczyć o zwycięstwo do samego końca, ale mogą wracać do Wrocławia w dobrych humorach.

Gracze Śląska przystępowali do starcia z Escolą po wyjazdowym zwycięstwie z Hutnikiem Kraków 3:1, mając na swoim koncie aż 18 punktów, a potencjalne zwycięstwo z Escolą mogło ich wywindować na pozycję wicelidera rozgrywek.

Już w 28. minucie wrocławianie wyszli na prowadzenie, po celnym strzale Dryja. Co prawda, miejscowi odpowiedzieli w drugiej połowie i w 69. minucie po trafieniu Szewczyka mieliśmy remis, to jednak decydujący cios w tym starciu zadali Trójkolorowi, a dokładnie rezerwowy Skowron, który w 7 minut przed zakończeniem pojedynku zapewnił wrocławianom zwycięstwo!

Gracze Śląska dopisali do swojego dorobku kolejne trzy oczka i z 21 punktami na koncie plasują się na drugiej pozycji w tabeli Centralnej Ligi Juniorów, mając tyle samo oczek do liderująca Wisła Kraków, która rozegrała jednak jeden pojedynek więcej. W kolejnym starciu wrocławianie na własnym obiekcie podejmą Legię Warszawa – ten mecz zaplanowano na 21 października.

Escola Varsovia – Śląsk Wrocław 1:2 (0:1)

Bramki: Szewczyk 69 – Dryja 28, Skowron 83

Skład Śląska: Budzyński – Maruszak, Stawny, Głuski (80. Trepczyński), Szmigiel – Dachnowski, Hampel, Gryglak (80. Wysiński) – Dryja (71. Skowron), Konstanty (61. Jakubiak), Michalski (61. Głowieńkowski)