fbpx

Juniorki #VolleyWrocław w finale mistrzostw Polski

Juniorki #VolleyWrocław

Po raz drugi z rzędu juniorki #VolleyWrocław awansowały do finału mistrzostw Polski. Rywalizację w grupie IV w Stężycy siatkarki trenera Rafała Błaszczyka zakończyły na drugim miejscu i jako jedyna ekipa z Dolnego Śląska zameldowała się w zestawieniu ośmiu najlepszych drużyn w kraju.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Jedyna drużyna z Dolnego Śląska

Do Stężycy juniorki #VolleyWrocław trafiły jako drugi zespół ćwierćfinałowych zmagań w Legionowie. Wiadomo więc było, że drużyna nie powalczy o najlepsza ósemkę we własnej hali, jednak nie przeszkodziło jej to w uzyskaniu awansu.

Pierwszego dnia rywalizacji, rozgrywanej w systemie każdy z każdym, #VolleyWrocław nie zaprezentował się najlepiej. Wysoka ekipa gospodyń, Stężyca 2011 Wieżyca, pewnie zwyciężyła wrocławianki (25:14, 25:18, 25:14).

W sobotę do zespołu trenera Błaszczyka dołączyła Joanna Chorąża, która dojechała na Pomorze prosto z meczu TAURON Ligi w Opolu (wygranym przez Volejki 3:1). Jej obecność wyraźnie pozwoliła juniorkom złapać potrzebnej świeżości. Wrocławskie zawodniczki wyrzuciły z głowy piątkową przegraną i w meczu z KS Pałac Bydgoszcz zaprezentowały się już z zupełnie innej strony, niż dzień wcześniej. Bez straty seta w bardzo zaciętym i stojącym na wysokim poziomie meczu juniorki #VolleyWrocław pokonały bydgoszczanki 3:0 (28:26, 25:20, 25:16). MVP tego meczu wybrano nikogo innego, jak Joannę Chorążą, która zagrała na pozycji przyjmującej. Warto podkreślić, że dla 18-latki był to powrót na pozycję, którą zmieniła na rzecz libero jeszcze przed startem sezonu 2022/2023.

W niedzielę wrocławski zespół mierzył się jeszcze z SMS Ostrowem Łaskovią Łask. I w tym meczu Volejki kontynuowały dobrą grę, ponownie kończąc spotkanie bez straty seta (25:22, 25:21, 26:24). Tym razem nagrodę dla najlepszej zawodniczki meczu zgarnęła nominalna libero juniorskiej drużyny, Karolina Woźniak.

Sytuacja w zestawieniu półfinałowej grupy IV sprawiła, że #VolleyWrocław musiał czekać na wynik ostatniego meczu turnieju. Wystarczyło, że gospodynie ze Stężycy wygrają co najmniej seta z Pałacem Bydgoszcz. Wieżyca pokonała przeciwniczki 3:1 i dzięki temu zakończyła zmagania na pierwszym miejscu, a #VolleyWrocław – na drugim.

– Kolejny raz zakwalifikowaliśmy się do finałów mistrzostw Polski, z czego jesteśmy ogromnie dumni. Turniej w Stężycy był bardzo trudny, rozpoczęliśmy go od niekorzystnego wyniku, a w następnych dniach czekali na nas bardzo wymagający przeciwnicy. Dziewczyny stanęły jednak na wysokości zadania i oba weekendowe spotkania wygraliśmy bez straty seta. Wynik nie oddaje tego, co działo się w tych meczach, w których zdecydowanie nie brakowało emocji, dużo ciekawych, zaciętych akcji, wyrównanych końcówek, z których wychodziliśmy zwycięsko. Całemu zespołowi i sztabowi dziękuję za ten udany dla nas turniej, no a teraz przez najbliższy tydzień przygotowujemy się już do rywalizacji w grupie ośmiu najlepszych zespołów w Polsce – mówi trener juniorek #VolleyWrocław Rafał Błaszczyk.

Awans z drugiego miejsca jest powtórzeniem ubiegłorocznego wyniku juniorek wrocławskiego klubu. Wtedy ekipa trenera Błaszczyka zakończyła mistrzostwa Polski na 7. miejscu.

Tym razem o polepszenie tego wyniku uczennice II LO we Wrocławiu powalczą w dniach 14-18 marca w Dębicy. Losowanie wyłoniło dwie grupy, w których najlepsze 8 zespołów w Polsce rozpocznie rywalizację. Młode Volejki rozpoczną zmagania od walki z: TS Stal Śrubiarnią ŻAPN Żywiec, Eneą Energetykiem Poznań i SMS Solną Wieliczka.

źródło: volleywroclaw.pl

Czytaj także: