fbpx

Juniorki #VolleyWrocław najlepsze

Juniorki #VolleyWrocław najlepsze

Juniorki #VolleyWrocław drugi rok z rzędu zdobyły tutuł mistrzyń oraz wicemistrzyń Dolnego Śląska. W turnieju finałowym Dolnośląskiej Ligi Juniorek rywalizowały ze sobą dwa zespoły #VolleyWrocław, ekipa AS AZS-AWF Wrocław oraz MKS Volley Świdnica. Zmagania młodych siatkarek mogliśmy podziwiać we wrocławskiej hali przy ul. Parkowej.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

I dzień rywalizacji Dolnośląskiej Ligi Juniorek

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Pierwsze na parkiet wyszły siatkarki #VolleyWrocław I oraz AS AZS-AWF Wrocław I. Volejki bez większych problemów pokonały rywalki zza miedzy. Jedynie w drugim secie AWF postawił się na tyle, że oglądaliśmy grę na przewagi. Jednak i to nie przeszkodziło odnieść zwycięstwa w trzech setach.

#VolleyWrocław I – AS AZS-AWF Wrocław I 3:0 (25:17, 29:27, 25:13)

W kolejnym meczu spotkały się siatkarki #VolleyWrocław II z zespołem ze Świdnicy. Młodsze dziewczyny znakomicie poradziły sobie z przyjezdnymi. Na początku sezonu MKS Volley Świdnica okazał się dla wrocławianek za mocny, jednak tym razem rolę się odwróciły. Po czterech setach zażartej i wyrównanej walki Volejki II wygrały 3:1.

#VolleyWrocław II – MKS Volley Świdnica 3:1 (21:25, 25:19, 25:18, 25:13)

II dzień rywalizacji Dolnośląskiej Ligi Juniorek

Drugi dzień zmagań rozpoczął się od rywalizacji #VolleyWrocław II z AWF-em Wrocław. W tym pojedynku siatkarki trenera Krowiaka zrewanżowały się Akademiczkom i pokonały przeciwniczki, zapewniając sobie co najmniej 2. miejsce w tabeli.

#VolleyWrocław II – AS AZS-AWF Wrocław I 3:1 (25:13, 25:22, 23:25, 25:13)

Najstarszy rocznik drużyn młodzieżowych potwierdził po raz kolejny swoją siłę. Gdy wydawało się, że MKS Volley Świdnica może być znacznie trudniejszym przeciwnikiem niż rywalki dzień wcześniej, to jednak wrocławianki wrzuciły piąty bieg i bez straty seta odniosły kolejne zwycięstwo. W tym meczu prawdziwą siłą Volejek była zagrywka.

#VolleyWrocław I – MKS Volley Świdnica 3:0 (25:12, 25:13, 25:19)

III dzień rywalizacji Dolnośląskiej Ligi Juniorek

W ostatni dniu rywalizacji przyszedł czas rozstrzygnięć. Najpierw doszło do spotkania o brązowy medal pomiędzy MKS Volley Świdnica a AS AZS-AWF Wrocław I. Obie drużyny z ogromną chęcią na odniesienie chociaż jednego zwycięstwa w turnieju, przystąpiły do meczu. Ostatecznie to zespół ze Świdnicy był górą i zajął 3. miejsce w całym turnieju.

AS AZS-AWF Wrocław – MKS Volley Świdnica 1:3 (16:25, 14:25, 25:23, 15:25)

Co ciekawe, drugi rok z rzędu decydujące o mistrzowskie starcie było derbami #VolleyWrocław. Młodszy zespół I robił wszystko, aby utrzeć nosa swoim starszym koleżankom, jednak większe doświadczenie zagrało na korzyść juniorek I. Kibice licznie zgromadzeni na hali mogli obejrzeć kawał dobrej siatkówki w wykonaniu obu drużyn #VolleyWrocław. Zwycięstwo padło łupem #VolleyWrocław I i to właśne juniorki trenera Błaszczyka sięgnęły po złoto Dolnośląskiej Ligi Juniorek.

#VolleyWrocław I – #VolleyWrocław II 3:0 (25:18, 25:17, 25:19)

Jestem zadowolony z postawy moich młodych zawodniczek. Warto zaznaczyć, że jest to kolejny rok, w którym #VolleyWrocław zajmuje dwa pierwsze miejsca w turnieju o mistrzostwo Dolnego Śląska. Dawne kadetki, czyli juniorki młodsze, zajęły drugie miejsce. Jest to efekt dwóch pierwszych meczów, w których wolą walki i determinacją doprowadziliśmy do zwycięstwa. Przypomnę, że ten turniej był skierowany do siatkarek z 2004 rocznika, tymczasem u nas była nawet dziewczyna urodzona w 2008 roku. Cel został osiągnięty, co wcale nie było takie oczywiste. Na początku roku przegrywaliśmy zarówno z zespołem ze Świdnicy, jak i pierwszą drużyną AWF-u. Teraz udało nam się z nimi wygrać. Jest postęp, a to najbardziej cieszy. Co do przyszłości, najważniejszy turniej zaczyna się dla nas w piątek. Tutaj mogliśmy, a tam po prostu musimy wygrać

powiedział szkoleniowiec wicemistrzyń Dolnego Śląska, Andrzej Krowiak.

Nie zabrakło także kilku słów podsumowań od trenera triumfatorek turnieju Finałowego Dolnośląskiej Ligi Juniorek.

Gratulacje należą się obu zespołom #VolleyWrocław. Na tym turnieju mogliśmy dostrzec skutki ciężkiej pracy, jaką dziewczyny na co dzień wykonują. System szkoła-klub bardzo dobrze sprawdza się w wymiarze wojewódzkim. Zobaczymy, jak będzie na szczeblu ogólnopolskim, ponieważ niedługo czekają nas ćwierćfinały, a tam naszym celem będzie zająć jedno z dwóch pierwszych miejsc, tak aby awansować do półfinału. Teraz cieszymy się z tytułu jaki zdobyliśmy, każde zwycięstwo jest dla nas sukcesem i nie inaczej jest tym razem. W ostatnich latach w województwie dolnośląskim rzeczywiście na ogół wygrywaliśmy. Nie popadamy jednak w wielką euforię, bo wiemy, że jeszcze dużo jest do wygrania.

dodał trener mistrzowskiej drużyny #VolleyWrocław Rafał Błaszczyk.

Przepisy są nieubłagane

Niestety, zgodnie z przepisami w ćwierćfinałach mistrzostw Polski jeden klub może wystawić wyłącznie jednego przedstawiciela, dlatego na turniej ogólnopolski udadzą się wyłącznie siatkarki #VolleyWrocław I.

Z kolei juniorki młodsze swój docelowy turniej rozpoczynają już w ten piątek, gdzie powalczą o mistrzostwo Dolnośląskiej Ligi Juniorek Młodszych.

Klasyfikacja końcowa Turnieju Finałowego Dolnośląskiej Ligi Juniorek 2022/2023:

1.  #VolleyWrocław I
2. #VolleyWrocław II
3. MKS Volley Świdnica
4. AS AZS-AWF Wrocław I

MVP turnieju: Ewa Kobiela

źródło: volleywroclaw.pl

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!