fbpx

Juniorki #VolleyWrocław mistrzyniami Dolnego Śląska

Juniorki #VolleyWrocław w turnieju dodatkowym Dolnośląskiej Ligi Juniorek pokonały UKS Lubań oraz AZS AWF SMS Wrocław i obroniły tytuł mistrza regionu! Drugie miejsce zajęły wrocławskie Akademiczki, a na najniższym stopniu podium uplasowały się siatkarki z Lubania.

Ekipa #VolleyWrocław podchodziła do tegorocznych rozgrywek jako Mistrz Dolnego Śląska 2019 i ten tytuł chciała obronić. Jak widać, udało się! Młode wrocławianki już od początku sezonu pokazywały, że mierzą wysoko.

Droga na szczyt

Juniorki wkroczyły w sezon 29 września meczem z UMKS-em Volley Głogów. Co prawda wówczas pierwszego seta przegrały, ale szybko się podniosły i kolejne trzy partie padły ich łupem. W ten sposób zanotowały na swoim koncie pierwszy komplet punktów. Następne spotkania z drużynami z Lubania i Wrocławia zakończyły się takim samym rezultatem, oczywiście na korzyść #VolleyWrocław. Pod koniec października przyszedł czas na pierwszy mecz wyjazdowy. W Świdnicy ekipa Rafała Błaszczyka zgarnęła kolejne trzy punkty do kolekcji. Mecz w Wałbrzychu – ostatni przed etapem rewanżów – przyniósł już więcej emocji. Zakończył się dopiero po tie-breaku, ale triumfowały wrocławianki.

W rundzie rewanżowej podopieczne trenera Rafała Błaszczyka przegrały swój pierwszy (i jedyny, jak się później okazało) mecz w tym sezonie. Na drodze stanął UKS Lubań, czyli trzeci zespół na Dolnym Śląsku. Po tej porażce w ostatnich trzech meczach młody zespół #VolleyWrocław nie stracił już nawet seta.

W rundzie zasadniczej wrocławianki rozegrały 10 spotkań z czego zwyciężyły w 9 meczach. To pozwoliło zająć im pierwsze miejsce w tabeli Dolnośląskiej Ligi Juniorek z dorobkiem 27 punktów i bilansem setów: 29:9.

Turniej dodatkowy w Twardogórze

Sezon nie zakończył się po rundzie zasadniczej. By wyłonić mistrza DŚ rozegrany został turniej dodatkowy. W piątkowy wieczór #VolleyWrocław mierzył się z AZS-em AWF w derbach Wrocławia. Było to niezwykle zacięte spotkanie, zakończone tie-breakiem, w którym prowadzenie i zwycięstwo przeskakiwało z rąk do rąk. Ostatecznie w ostatniej decydującej partii lepsze okazały się siatkarki #VolleyWrocław, zwyciężając 15:9.

#VolleyWrocław : AZS AWF SMS Wrocław 3:2 (25:18, 20:25, 25:22, 23:25, 15:9)

W sobotę podopieczne Rafała Błaszczyka miały przerwę i obserwowały zmagania koleżanek. UKS Lubań mierzył się z AZS-em, jednak nie miał zbyt wielkich szans z ekipą Akademiczek, które były nastawione wyłącznie na zwycięstwo. Na swoim postawiły i wygrały 3:1.

UKS Lubań : AZS AWF SMS Wrocław 1:3 (18:25, 25:17, 21:25, 20:25)

Wszystko miało się rozstrzygnąć w niedzielne popołudnie, kiedy to #VolleyWrocław stawał do boju z drużyną z Lubania. Wrocławianki podchodziły do tego meczu w roli faworyta i musiałoby się wydarzyć coś naprawdę złego, by złoto przeszło im koło nosa. Tak się jednak nie stało. Gospodynie uporały się z lubankami w nieco ponad godzinę, zwyciężając je szybko 3:0. Tym samym siatkarki #VolleyWrocław zdobyły tytuł Mistrzyń Dolnego Śląska i złoty medal Dolnośląskiej Ligi Juniorek.

#VolleyWrocław : UKS Lubań 3:0 (25:18, 25:19, 25:11)

MVP turnieju została Joanna Chorąża, przyjmująca #VolleyWrocław. W drużynie gospodyń wyróżniona została także Katarzyna Hyży – środkowa, która na co dzień uczy się w SMS PZSP Szczyrku.

O autorze