fbpx

Juniorki młodsze #VolleyWrocław w półfinale mistrzostw Polski

Młode siatkarki #VolleyWrocław nie zwalniają tempa. Po zeszłotygodniowym awansie juniorek do półfinałów mistrzostw Polski, teraz takim samym osiągnięciem mogą pochwalić się juniorki młodsze! #VolleyWrocław w dalszym etapie walki o mistrzostw Polski będzie jedynym przedstawicielem województwa dolnośląskiego.

Emocje w tej kategorii wiekowej widoczne były już w fazie regionalnej, gdzie podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka mierzyły się z innymi zespołami z województwa dolnośląskiego. Kwestia mistrzostwa toczyła się praktycznie do ostatniej, osiemnastej kolejki. Ostatecznie siatkarki #VolleyWrocław odebrały srebrny medal. Od pierwszego miejsca dzielił je zaledwie… jeden punkt. Wrocławianki zwyciężyły trzynaście z szesnastu rozegranych spotkań. Łącznie na swoim koncie zapisały 41 punktów. Zagłębiając się w statystyki, siatkarki wygrały 44 sety, tylko w 10 musiały uznać wyższość rywalek. Pierwszą fazę przeszły bardzo pewnie, a liderowanie w tabeli na rzecz Akademii Siatkówki AZS AWF SMS I Wrocław straciły dopiero w rundzie rewanżowej. Biało-zielone w pierwszym bezpośrednim starciu z tym zespołem bez problemu wygrały 3:0, a poszczególne partie kończyły odpowiednio do 9, 13 i 19. Drugie spotkanie pomiędzy tymi drużynami było już dużo bardziej zacięte. Trwało pięć setów, ponad dwie godziny i zakończyło się wynikiem na miarę wrocławskich derbów (3:2 dla rywalek).

Juniorki młodsze na ćwierćfinał mistrzostw Polski udały się do Opola. Przeciwniczkami  #VolleyWrocław były drużyny: ECO AZS UNI Opole (gospodarz), UKS Chemik SMS Olsztyn, KS Energetyk Poznań, GKS Wieżyca 2011 Stężyca oraz STS Sandecja Nowy Sącz. Grupa czwarta została podzielona na dwie podgrupy: A – Opole, Olsztyn i Poznań oraz B – Stężyca, Wrocław i Nowy Sącz.

Grupa czwarta była niezwykle wyrównana, a szansę na awans miał każdy zespół. Podopieczne trenera Andrzeja Krowiaka dobrze otworzyły turniej, wygrywając z mistrzem województwa pomorskiego – GKS Wieżycą 2011 Stężycą 3 do 0. Pojedynek nie był jednak łatwy. Drugi i trzeci set kończył się na przewagi. W kolejnym dniu zmagań młode adeptki tego sportu bez straty seta pokonały drużynę z Nowego Sącza, dzięki czemu były pewne gry w podgrupie finałowej. Sobotni, również zwycięski pojedynek z ECO AZS UNI Opole 3:0 (25:14, 25:15, 25:11) zapewnił awans do półfinałów mistrzostw Polski.

To był bardzo energetyczny pojedynek, ponieważ jest to zespół, który organizuje ten turniej. Mieliśmy nadzieje na dobry występ. Mało tego – w Zgierzu, w turnieju towarzyskim przegraliśmy z nimi 0:2, więc tutaj były warunki do wyrównania. Mecz ten wyszedł wyjątkowo dobrze i od początku dyktowaliśmy warunki – tak mówił po meczu z ECO AZS UNI Opole trener juniorek młodszych, Andrzej Krowiak

We wtorek wrocławianki musiały zmierzyć się z Eneą Energetykiem Poznań. W tym przypadku lepsze okazały się poznanianki (3:1). Pomimo przegranej – spotkanie było bardzo zacięte, a młode siatkarki wróciły do stolicy Dolnego Śląska ze wspomnianym awansem.

Kończymy na drugim miejscu, plan podstawowy został wykonany. Wyszliśmy z drugiego miejsca z województwa, wychodzimy z drugiego miejsca z ćwierćfinałów. Teraz z nadziejami czekamy na losowanie ½ mistrzostw Polski. Mam nadzieję, że wtorkowy mecz z Energetykiem Poznań to kolejna lekcja dla dziewczyn, żeby nie wypuszczać wyniku z rąk. To na pewno zaprocentuje w kolejnych spotkaniach. Podsumowując, bardzo ciężki pojedynek, bardzo ciężki turniej, ale zostaliśmy jako jedyni przedstawiciele Dolnego Śląska w rozgrywkach centralnych. Postaramy się godnie reprezentować województwo w dalszym etapie  – dodał Krowiak

Dobry występ w fazie centralnej oznacza jeszcze większe emocje w kolejnym etapie. Granie w wyrównanej grupie z najlepszymi to świetny prognostyk na przyszłość. Do awansu przyczyniły się wszystkie siatkarki przy pomocy sztabu trenerskiego. Kolejne rywalki na ogólnopolskiej arenie siatkarki #VolleyWrocław poznają już niedługo po losowaniu drużyn.

Turniej półfinałowy juniorek młodszych zaplanowano na przełom kwietnia i marca. Wcześniej – bo już w ten weekend – wrocławscy kibice emocjonować będą mogli się turniejem półfinałowym juniorek. #VolleyWrocław swój turniej rozegra w Bydgoszczy.