fbpx

Julia Pańko dołącza do pierwszego zespołu #VolleyWrocław

Kompletowanie zespołu #VolleyWrocław na sezon 2020/2021 jest na ostatniej prostej. Dzisiaj wrocławski klub ogłasza, że w seniorskim zespole zagra Julia Pańko.

Julia Pańko to kolejny młody talent, który będzie miał szansę na grę w seniorskim zespole. Wcześniej wrocławski klub ogłosił, że taką szansę otrzyma także Joanna Chorąża i Julia Kleszcz, które będą w składzie pierwszej drużyny. Pańko w sezonie 2020/2021 zagra także  w drużynie juniorek oraz w II Lidze.

Julia Pańko gra na pozycji przyjmującej i jest ostatnią siatkarką na tej pozycji, która dołącza do #VolleyWrocław. Oprócz niej na pozycji przyjmującej zagrają także Natalia Murek, Paula Słonecka, Anna Bączyńska, Joanna Chorąża i Julia Kleszcz.

Młoda przyjmująca odnosi sukcesy nie tylko w siatkówce plażowej. W ostatnim czasie została brązową medalistką mistrzostw Dolnego Śląska juniorek i mistrzynią Dolnego Śląska kadetek. Obecnie przygotowuje się do etapu ogólnopolskiego.

Bardzo się cieszę, że gram #VolleyWrocław. Jestem rodowitą wrocławianką i czuję się związana z tym miastem. W klubie niczego mi nie brakuje i jestem zadowolona, że będę miała szansę gry i trenowania z seniorkami. To duża szansa dla mnie – powiedziała Julia Pańko, przyjmująca #VolleyWrocław.

– Julka jest kolejną siatkarką młodego pokolenia, którą możemy ogłosić w składzie seniorek na sezon 2020/2021. Wielokrotnie podkreślałem, że to dla nas duma, że możemy pochwalić się dobrym szkoleniem w naszym klubie. Przeskok między siatkówką młodzieżową, a seniorską jest spory, dlatego chcemy jak najszybciej pozwolić najlepszym, młodym siatkarkom na rywalizację i trening z seniorkami – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Skład #VolleyWrocław

W #VolleyWrocław pozostały już ostatnie nieodkryte karty na sezon 2020/2021. W drużynie zagrają: rozgrywające – Adrianna Szady i Weronika Wołodko, atakujące – Izabella Rapacz i Małgorzata Jasek, libero – Agnieszka Adamek i Karolina Pancewicz, środkowe – Aleksandra Gancarz i Karolina Fedorek oraz przyjmujące – Natalia Murek, Paula Słonecka, Anna Baczyńska, Joanna Chorąża, Julia Kleszcz i Julia Pańko. Zespół poprowadzi duet trenerski: Wojciech Kurczyński i Dawid Murek.