fbpx

Julia Kleszcz dołącza do seniorskiego zespołu #VolleyWrocław

Kolejny młody talent w #VolleyWrocław. Tym razem do zespołu dołącza przyjmująca – Julia Kleszcz. W młodzieżowej drużynie z Wrocławia jest od roku, ale już zdążyła swoją pracą zasłużyć na powołanie do seniorskiej drużyny.

#VolleyWrocław na mapie siatkarskich ośrodków wyróżnić może praca z młodzieżą. Dzięki temu od kilku lat, co roku w seniorskim zespole szansę trenowania i gry otrzymuje siatkarka z grup młodzieżowych. Tydzień temu ogłoszono, że w seniorskim zespole zagra Joanna Chorąża, dzisiaj wrocławski klub informuje, że w seniorskiej drużynie zagra także Julia Kleszcz.

Julia Kleszcz pochodzi z Łodzi, gdzie rozpoczynała karierę w KS Dziewiątka Łódź. Rok temu zdecydowała się na zmianę barw na #VolleyWrocław. Młoda przyjmująca ma za sobą grę w reprezentacji Polski w swojej kategorii wiekowej, gdzie poznała swojego obecnego klubowego trenera – Andrzeja Krowiaka.

Najzdolniejsze siatkarki z młodzieżowych zespołów #VolleyWrocław są pod czujnym okiem sztabu pierwszej drużyny. Dzięki współpracy pomiędzy drużyną seniorską a młodzieżowymi – możliwe jest opracowanie systemu, w którym najzdolniejsze siatkarki będą miały szansę gry w seniorskim zespole.

Kto by się nie ucieszył z propozycji, by zagrać w seniorskiej drużynie? To wielka szansa dla mnie. Trenowanie ze starszymi i bardziej doświadczonymi siatkarkami stwarza większe możliwości. To także czas na poprawienie swojego boiskowego charakteru i jego ukształtowanie. Nie mogę się doczekać pierwszych treningów z nową drużyną  – powiedziała Julia Kleszcz, przyjmująca #VolleyWrocław.

Tydzień temu, przy okazji informacji o Asi Chorążej, podkreślałem jak bardzo ważna jest współpraca między młodzieżowymi drużynami, a seniorkami. Dzisiaj mamy na to kolejny dowód. Cieszę się, że Julka dołączyła do naszego klubu rok temu, a dzisiaj możemy ogłosić ją jako członkinię drużyny seniorek na sezon 2020/2021 – powiedział Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Kadra #VolleyWrocław na sezon 2020/2021 coraz bardziej się krystalizuje. W pełni obsadzona jest pozycja libero, na której zagrają Karolina Pancewicz i Agnieszka Adamek oraz ataku, gdzie zagrają Małgorzata Jasek i Izabella Rapacz. W drużynie zobaczyć będzie można także: przyjmujące – Natalię Murek, Paulę Słonecką, Joannę Chorążę oraz Julię Kleszcz, środkowe – Aleksandrę Gancarz i Karolinę Fedorek oraz rozgrywającą Weronikę Wołodko. Drużynę poprowadzi duet trenerski Wojciech Kurczyński – Dawid Murek.