fbpx

Jednobramkowe porażki szczypiornistów Śląska i UKS GOKiS

6. kolejka rozgrywek I ligi piłki ręcznej nie była zbyt udana dla drużyn z powiatu wrocławskiego. Zarówno szczypiorniści Śląska Wrocław, jak i ekipa UKS GOKiS Kąty Wrocławskie przegrali ze swoimi przeciwnikami różnicą zaledwie jednej bramki!

W sobotni wieczór byliśmy świadkami pierwszej porażki Śląska Wrocław na I-ligowych parkietach w bieżącej kampanii I ligi. Wojskowi o punkty walczyli w pobliskich Obornikach Śląskich, jednak to miejscowy SPR Bór-Joynext wyszedł z tej rywalizacji zwycięsko.

– Zdecydowanie zagraliśmy dzisiaj słabiej w obronie. Nie funkcjonowała ona tak, jak w poprzednich spotkaniach, straciliśmy zbyt dużo bramek. To niestety zadecydowało o tym, że wyjechaliśmy z Obornik Śląskich bez punktów – mówi Marcel Ungier, rozgrywający Śląska Wrocław.

SPR Bór-Joynext Oborniki Śląskie – WKS Śląsk Wrocław 36:35 (17:16)

WKS: Młoczyński, Galle, Letki – Okapa, Markiewicz 6, Cegłowski 2, Mistak 1, Tkaczyk 4, Ungier 10, Herudziński 1, Wiewiórski 7, Salacz 4.


Niestety także porażką UKS GOKiS Kąty Wrocławskie zakończyła się sobotnia batalia z WKS Grunwald Poznań. W poczynania graczy z Kątów Wrocławskich wkradła się nerwowość, której konsekwencją były czasami niewymuszone błędy, a te poskutkowały punktami dla gości z Poznania.

Ostatecznie UKS GOKiS Kąty Wrocławskie przegrał z WKS Grunwald Poznań 19:20. Najlepszym strzelcem po stronie miejscowych okazał się Wróblewski, który zapisał na swoim koncie 5 bramek.

UKS GOKiS Kąty Wrocławskie – WKS Grunwald Poznań 19:20 (7:10)

UKS: Wróblewski 5, Kuźbiński 4, Kołodziejczyk 2, Platt 2, Ryba 2, Batura 1, Kurzawa 1, Ostrówka 1, Wysocki 1, Jaworski 0, Massopust 0, Pasieczny 0, Philippe 0, Wasilewicz 0, Ziemiński 0, Żubrowski 0

O autorze