fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Jarosław Szandrocho koordynatorem pionu medycznego

W sezonie 2021/22 nową funkcję w Śląsku Wrocław pełnił będzie Jarosław Szandrocho. Obejmie stanowisko koordynatora pionu medycznego

W nowej roli Jarosław Szandrocho będzie organizował i koordynował pracę wszystkich fizjoterapeutów zatrudnionych w Śląsku Wrocław – począwszy od pierwszej i drugiej drużyny, zespołów akademii piłkarskiej, jak również sekcji piłki nożnej kobiet.

Obecny Śląsk Wrocław tworzy nie tylko pierwsza drużyna występująca w rozgrywkach PKO Ekstraklasy, ale przede wszystkim kilkaset zawodniczek i zawodników w różnych kategoriach wiekowych, którzy także wymagają profesjonalnej opieki medycznej. Rozwój sportowy naszego klubu przełożył się na funkcjonowanie kilku zespołów żeńskich i męskich na szczeblu centralnym, sprawiając tym samym, że konieczne stało się usystematyzowanie pracy w tym zakresie. Uznaliśmy, że potrzebujemy do tej roli osoby odpowiedzialnej, z fachową wiedzą, która dzięki swojemu doświadczeniu będzie umiała odpowiednio zarządzać tym obszarem. Nie można wyobrazić sobie lepszego kandydata niż Jarek Szandrocho – podkreśla Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Jarosław Szandrocho, nazywany przez wrocławską szatnię „Szamanem”, z pewnością jest postacią unikatową w skali polskiej Ekstraklasy. Pracę fizjoterapeuty w klubie z ul. Oporowskiej rozpoczął 26 lat temu. Był z nim na dobre i na złe, zarówno w trudnych momentach, gdy ten spadał do III ligi, jak i tych najpiękniejszych, gdy zdobywał medale mistrzostw Polski. Jarek znany jest również z zamiłowania do historii swojego ukochanego WKS-u. Przez lata zgromadził niezliczoną liczbę materiałów na temat przeszłości klubu. Był też inicjatorem wydania wyjątkowego albumu poświęconego Śląskowi Wrocław.

Myślę, że nie muszę podkreślać, ile znaczy dla mnie Śląsk Wrocław. I z wielką dumą przyglądam się temu, jak w ostatnich latach rozwinął się mój klub. Teraz przyszedł czas na zupełnie nowe wyzwanie, do którego podchodzę z dużym entuzjazmem, ale w mojej pracy nie zmienia się jedno: Śląsk zawsze musi być najlepszy! – podkreśla Jarosław Szandrocho, koordynator pionu medycznego WKS-u.

źródło i fot.: slaskwroclaw.pl