fbpx

Janowski z brązowym medalem IMŚ

Ostatnia runda tegorocznego cyklu FIM SGP zakończyła się zwycięstwem Martina Vaculika, jednak dla wrocławskich kibiców żużla najważniejszą informacją dzisiejszego wieczora jest brązowy medal Macieja Janowskiego, dla którego to pierwszy krążek w karierze!

Do półfinału ostatniej rundy SGP rozgrywanej w Toruniu awansowało dwóch żużlowców Betard Sparty Wrocław Maciej Janowski i Daniel Bewley, a poza tą dwójką o medale mieli rywalizować Martin Vaculik, Bartosz Zmarzlik, Leon Madsen, Mikkel Michelsen, Andzejs Lebedev i Fredrik Lindgren.

W pierwszym półfinale do ostatniej gonitwy dostali się Martin Vaculik i Leon Madsen. Z drugiego dotarli Bartosz Zmarzlik oraz Maciej Janowski. Co ważne, awans żużlowca wrocławskiej Sparty do finału oraz odpadnięcie Lindgrena i Bewley’a spowodowało, że to Janowski sięgnął po brązowy medal IMŚ, jeszcze przed finałami!

A tam zdecydowanie wygrał Vaculik, za którego plecami dojechali kolejno Zmarzlik, Madsen i Janowski.

Przypomnijmy, Indywidualnym Mistrzem Świata został Bartosz Zmarzlik, srebro przypadło Madsenowi, a brąz – pierwszy raz w karierze – Maciejowi Janowskiemu.

O autorze