fbpx

Jakub Koelner zostaje w WKK na kolejny sezon

Za nami przedwcześnie zakończony sezon 2019/20, w którym WKK poprawiło swój wynik sprzed roku i zakończyło zmagania na ostatnim miejscu podium. Czas rozpocząć budowę składu na przyszły sezon i przybliżyć sylwetki zawodników, którzy będą bronić barw wrocławskiej drużyny w nowym sezonie. Na początek wiemy, że w klubie zostaje Jakub Koelner.

Jakub jest wychowankiem drużyny WKK i bardzo ważną postacią w zespole. Grał w niej od II ligi po Ekstraklasę i co ciekawe, pokazywał się z dobrej strony już w kategoriach młodzieżowych. W 2010 roku w kategorii U17 wywalczył wicemistrzostwo świata, a w 2013 roku wraz z reprezentacją U20 wygrał mistrzostwa Europy dywizji B. Nadchodzący sezon będzie jego piątym, który spędzi na parkietach I ligi, a czwarty w barwach WKK na tym poziomie.

W minionych rozgrywkach spędził na parkiecie średnio nieco ponad 25 minut, zdobywając 12,9 punktu i rozdając 3,6 asyst. Zawsze potrafił wnosić nową energię z ławki, najczęściej grając na pozycji rzucającego obrońcy

 – Mój cel to awans do Ekstraklasy – przyznaje koszykarz. – Dodatkowo poprawa swoich umiejętności i dalszy rozwój. Chciałbym również poprawić skuteczność, która ostatnio nie była najlepsza, tak aby być o wiele bardziej efektywnym zawodnikiem – mówi Jakub Koelner.