fbpx

Izabella Rapacz na pokładzie #VolleyWrocław

W drużynie na nadchodzący sezon coraz mniej niewiadomych. Ostatnio ogłoszona została pierwsza atakująca – Małgorzata Jasek, a dziś przyszedł czas na drugą siatkarkę na tej pozycji. #VolleyWrocław wzmocni 25-letnia Izabella Rapacz.

Izabella Rapacz jest Amerykanką polskiego pochodzenia i posiada dwa obywatelstwa. Urodziła się w Krakowie, lecz nie mieszkała tam długo, gdyż razem z rodzicami przeniosła się do Chicago. Początkowo postawiła na koszykówkę, jednak ostatecznie zdecydowała się na siatkówkę. W USA występowała w drużynie Temple University. Do Polski wróciła w 2018 roku, gdy podpisała kontrakt z pierwszoligowym Energetykiem Poznań. Szybko stała się tam podstawową atakującą i zmieniła parkiety na LSK. W minionym sezonie broniła barw Banku Pocztowego Pałacu Bydgoszcz. Teraz przenosi się do Wrocławia.

Słyszałam wiele dobrego od moich amerykańskich koleżanek, które wcześniej grały we Wrocławiu. Postanowiłam więc spróbować pomóc klubowi i swoją grą podnieść poziom wrocławskiej drużyny. #VolleyWrocław jest bardzo profesjonalnym klubem i mam ogromny zaszczyt, że dano mi szansę reprezentowania tego klubu – powiedziała Izabella Rapacz, atakująca #VolleyWrocław.

Skompletowaliśmy właśnie pozycję atakującej w naszej drużynie. O miejsce w pierwszej szóstce rywalizować będzie Gosia Jasek i Iza Rapacz. Razem z Wojtkiem Kurczyńskim ustaliliśmy, że rywalizacja na tej pozycji z pewnością przyczyni się do uzyskania lepszego wyniku przez cały zespół. Cieszę się zatem, że udało nam się pozyskać te dwie atakujące i mocno liczę na dobry sezon w ich wykonaniu – dodał Jacek Grabowski, prezes zarządu Volleyball Wrocław S.A.

Izabella Rapacz jest drugą ogłoszoną atakującą w zespole #VolleyWrocław. Ma 25 lat i mierzy 188 cm wzrostu. Zasięg w ataku to 305 cm.

Skład #VolleyWrocław coraz bardziej się krystalizuje. W ostatnim czasie poznaliśmy dwie nowe atakujące: Izabellę Rapacz i Małgorzatę Jasek. Wcześniej klub podpisał kontrakty z trzema przyjmującymi: Natalią Murek, Paulą Słonecką i Joanną Chorążą, dwiema libero Karoliną Pancewicz i Agnieszką Adamek, dwiema środkowymi Aleksandrą Gancarz i Karoliną Fedorek oraz rozgrywającą Weronika Wołodko. Pierwszym trenerem pozostanie Wojciech Kurczyński, a pomagał mu będzie Dawid Murek.