fbpx

Inauguracja Tarczyński Arena Cup już w ten weekend!

9 i 10 kwietnia odbędzie się inaugurujący turniej Tarczyński Arena Cup. Organizatorem cyklu rozgrywek jest międzynarodowa agencja sportowa Around the Sport oraz Tarczyński Arena Wrocław, na której rozegrane zostaną zawody. To łącznie aż 650 meczów w trakcie 4 spotkań eliminacyjnych, zakończonych wielkim finałem 5 czerwca. Sponsorem tytularnym rywalizacji, do których przystąpią 224 młode zespoły, została marka Tarczyński.

Tarczyński Arena Cup to cykl drużynowych turniejów piłki nożnej dla zawodników w czterech grupach wiekowych tj. z roczników 2012, 2013, 2014, i 2015. Za organizację przedsięwzięcia odpowiada międzynarodowa agencja sportowa Around the Sport oraz Tarczyński Arena Wrocław.

Mimo że w Polsce jest wiele klubów młodzieżowych grających w piłkę nożną, to nie organizuje się cyklicznych turniejów dla najmłodszych kategorii wiekowych. Chcąc zagospodarować tę niszę, zdecydowaliśmy się zainicjować Tarczyński Arena Cup. Naszym celem jest umożliwienie młodym zawodnikom sprawdzenia swoich umiejętności w tak prestiżowym miejscu, jakim jest Tarczyński Arena Wrocław, na której rozgrywane są najważniejsze wydarzenia sportowe w Polsce. Zależy nam na aktywizowaniu młodzieży z Wrocławia i okolic, co będziemy mogli robić wspólnie ze sponsorem tytularnym turnieju – firmą Tarczyński – mówi Mateusz Zieliński, właściciel Around the Sport.

Sponsorem tytularnym rozgrywek została marka Tarczyński, znana nie tylko z produkcji mięsnych i roślinnych przekąsek, ale także swojego zaangażowania w sponsoring sportu –  w tym wydarzeń o sportowym charakterze.

Jako marka Tarczyński od lat wspieramy lokalnych sportowców, młode, ambitne talenty czy wydarzenia sportowe. W listopadzie zostaliśmy również dumnym sponsorem tytularnym Tarczyński Arena Wrocław. Już wtedy, podpisując umowę, deklarowaliśmy, że dzięki tej współpracy będziemy jeszcze bliżej lokalnych społeczności Dolnego Śląska – m.in. właśnie poprzez organizacje na Arenie wydarzeń sportowych. Cieszymy się, że niespełna kilka miesięcy po jej podpisaniu, zostaliśmy sponsorem turnieju Tarczyński Arena Cup, który młodzieży z naszego regionu da możliwość sportowej rywalizacji oraz rozwijania ich zamiłowania do piłki nożnej – dodaje Tomasz Tarczyński, Dyrektor Marketingu i Eksportu Tarczyński S.A.

Turnieje eliminacyjne szansą na zwycięstwo

Od kwietnia do czerwca odbędą się 4 dwudniowe spotkania eliminacyjne, w czasie których zmierzy się 12 zespołów w każdej kategorii wiekowej – łącznie będą to 192 drużyny. Podczas jednego weekendu widzowie będą mieli okazję obejrzeć 132 rozgrywki, więc prawdziwych emocji i świetnej rozrywki na pewno nie zabraknie! Turnieje odbędą się w weekendy: 9-10 kwietnia, 23-24 kwietnia, 7-8 maja oraz 21-22 maja 2022 roku.

Wielki finał Tarczyński Arena Cup

Impreza zakończy się 5 czerwca finałowymi meczami na głównej płycie stadionu. W finale wezmą udział 32 drużyny (po 8 zespołów w czterech kategoriach), które pomyślnie przejdą eliminacje, by stoczyć walkę o zwycięstwo. Nagrodami dla najlepszych będą puchary i medale oraz nagrody rzeczowe – w tym upominki ufundowane przez sponsora – markę Tarczyński.

Organizatorzy szacują, że w imprezie weźmie udział 2,5 tys. młodych zawodników, a sam turniej na trybunach zgromadzi ponad 5 tys. rodziców kibicujących swoim pociechom.

Zapisy na turnieje Tarczyński Arena Cup wciąż trwają. Chęć wzięcia udziału w wydarzeniu można zgłosić na stronie aroundthesport.eu/kontakt/. Wejście na imprezę dla kibiców jest darmowe.

O autorze