fbpx

III-ligowe derby Wrocławia dla Ślęzy

Za nami derby Wrocławia na poziomie III ligi, w której rezerwy Śląska Wrocław na stadionie przy ulicy Oporowskiej podejmowały Ślęzę Wrocław. Choć to podopieczni Piotra Jawnego przystępowali do pojedynku z pozycji lidera rozgrywek, to jednak dziś zagrali zdecydowanie poniżej swojego poziomu i ulegli Ślęzie 1:3.

Już od pierwszych minut dzisiejszego spotkania widoczna była znaczna przewaga Ślęzy, która w 4. minucie po celnym strzale Macieja Matusika, który niegdyś występował w barwach Śląska, wyszła na prowadzenie. Oszołomione rezerwy WKS-u wzmocnione kilkoma zawodnikami z pierwszego zespołu – m.in. Piotrem Celebanem, Mariuszem Pawelcem czy Kamilem Dankowskim, nie zdążyły się jeszcze podnieść po stracie pierwszego gola, a podopieczni Grzegorza Kowalskiego zafundowali im kolejną niespodziankę. Tym razem piłkę do bramki strzeżonej przez Kajzera posłał Stempin, a mieliśmy dopiero 14. minutę pojedynku.

Co ciekawe, Śląsk po raz pierwszy groźnie zaatakował dopiero w 19. minucie. Wówczas Szczepan doskonale wypatrzył Gąskę, jednak pomocnik Trójkolorowych przestrzelił. Do przerwy rezultat nie uległ zmianie, a na drugie 45 minut WKS wyszedł z jedną zmianą. Kajzera w bramce zastąpił Bartłomiej Frasik.

Niestety, wymiana golkipera nie pomogła gospodarzom uchować się od kolejnego gola. W 58. minucie doskonałe dośrodkowanie Pisarczuka przedłużył głową wypożyczony z WKS-u Lewkot i pogrążył swoją ekipę, strzelając trzecią bramkę dla gości. Co prawda, niespełna dwie minuty później Szczepan strzelił gola, dającego jeszcze nadzieje na odwrócenie losów tego pojedynku, jednak dobrze dysponowany dzisiejszego popołudnia bramkarz gości nie dał się już więcej zaskoczyć.

Ostatecznie rezerwy WKS-u uległy na własnym terenie Ślęzie 1:3, przegrywając drugi mecz obecnym sezonie i można się spodziewać, że taki rezultat pozbawi ich miejsca na czubie tabeli. Z kolei Ślęza notując 18 punkt, zdecydowanie zbliżyła się do lidera, tracąc w tym momencie do Śląska zaledwie 2 oczka.

Śląsk II Wrocław – Ślęza Wrocław 1:3 (0:2)

Bramki: Szczepan 62 – Matusik 4, Stempin 14, Lewkot 58

Ślęza: Zabielski – Stempin, Kotyla, Lewkot, Matusik, Traczyk, Pisarczuk, Ahmed, Niewiadomski (K), Muszyński, Tomaszewski

Śląsk: Kajzer – Celeban (K), Pawelec, Kotowicz, Szczepan, Młynarczyk, Samiec-Talar, Szpakowski, Gąska, Dankowski, Hołownia