fbpx

III liga: Cenne zwycięstwo piłkarskiej Ślęzy Wrocław

W 14. kolejce spotkań III ligi grupy III Ślęza Wrocław pokonała w wyjazdowym meczu drużynę Gwarka Tarnowskie Góry 1:0.

Wrocławianie przystępowali do tego meczu z serią trzech spotkań bez zwycięstwa, dlatego nikogo nie trzeba było specjalnie motywować do gry. Przed tą kolejką Ślęza zajmowała 9. miejsce w tabeli III ligi i traciła tylko cztery punkty do drużyny Gwarka. Ewentualna porażka mogłaby skutkować spadkiem w tabeli, a zwycięstwo pozwalało doskoczyć do zespołów z górnej części.

Obie ekipy wyszły dziś skoncentrowane i przez długi czas żadna z nich nie miała na tyle przewagi, żeby zaaplikować przeciwnikowi gola. Aż do 83. minuty, kiedy to zwycięskiego gola strzelił Maciej Tomaszewski. Co ciekawe, Ślęza miała jeszcze dwie sytuacje do podwyższenia wyniku, ale strzały Wdowiaka i Tragarza nie znalazły drogi do bramki.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Ślęza Wrocław awansowała na siódme miejsce w tabeli III ligi. Podopieczni Grzegorza Kowalskiego tracą 7 punktów do lidera, którym jest Śląsk II Wrocław. W kolejnej serii Ślęza zagra u siebie z drugą drużyną Miedzi Legnica. To spotkanie zaplanowano na 9 listopada.

Gwarek Tarnowskie Góry-Ślęza Wrocław 0:1 (0:0)
Bramka
: Tomaszewski 83