fbpx

II miejsce Rugby Wrocław na turnieju Polskiej Ligi Rugby 7

Za nami zmagania w ramach turnieju Polskiej Ligi Rugby 7, który tym razem gościł w stolicy Dolnego Śląska. Po bardzo dobrych pojedynkach drugie miejsce w klasyfikacji zajęli zawodnicy Rugby Wrocław!

Na początek przyszło nam emocjonować się rozgrywkami grupowymi, w których udział brali zarówno zawodnicy Rugby Wrocław, jak i druga drużyna tego klubu. Pierwszy zespół odniósł w grupie dwa zwycięstwa (31:0 z Rugby Club Bolesławiec i 24:7 z Posnanią Poznań) i raz musiał zejść z boiska pokonanym, przegrywając 12:14 z Rugby Klub Unisław.

Niestety, zdecydowanie gorzej poszło rugbistom drugiej ekipy, którzy w grupie przegrali 3 pojedynki – 5:57 z Tytanem Gniezno, 0:41 z PG Ogniwo Sopot i 0:36 z Kaskadą Szczecin.

Po rywalizacji grupowej przyszedł czas na ostateczne rozstrzygnięcia. O 1. miejsce walczyli ze sobą Rugby Wrocław i Tytan Gniezno, jednak górą w tym starciu byli goście z Gniezna, którzy pokonali miejscowych 22:5, prowadząc do przerwy 17 punktami. Ostatecznie, pierwsza drużyna Rugby Wrocław zakończyła zmagania na 2. lokacie.

Z kolei drugi zespół Rugby Wrocław mierzył się w starciu o 7. miejsce z Rugby Klub Unisław, ale również schodził z murawy pokonanym. Wrocławianie dzielnie walczyli, szczególnie w drugiej połowie, w której wzięli się za odrabianie strat, jednak ostatecznie to rugbiści z Unisławia zwyciężyli 26:16.