fbpx

II konkurs wiedzy o Śląsku Wrocław

WKS Śląsk Wrocław wspólnie z X Liceum Ogólnokształcącym zapraszają uczniów wrocławskich szkół do udziału w II Konkursie Wiedzy o Śląsku Wrocław! W roku 75 lecia klubu wspólnie pragniemy przypomnieć o bogatej historii WKS-u.

W konkursie sprawdzimy wiedzę na temat historii, jak i czasów współczesnych piłkarskiego Śląska Wrocław. Do rywalizacji staną trzyosobowe zespoły z każdej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych:
– uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych
–  uczniowie szkół ponadpodstawowych

Konkurs obejmuje okres od momentu powstania klubu do chwili obecnej. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą o najważniejszych faktach, datach, osiągnięciach na arenie krajowej i międzynarodowej oraz największych osobowościach klubu (wybitnych zawodnikach i trenerach). Celem konkursu jest szeroka popularyzacja wiedzy na temat historii i czasów współczesnych Śląska Wrocław. Konkurs dotyczy wyłącznie sekcji piłki nożnej WKS Śląsk. W tym roku mija 75 lat od powstania klubu, co stanowi dobrą okazję do przypomnienia sobie jego dumnej historii.

Eliminacje – w formie pisemnej – rozpoczną się 26 kwietnia, o godz. 10, w Liceum Ogólnokształcącym nr X im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. Pieszej 1 we Wrocławiu. Trzy najlepsze szkoły z każdej kategorii wiekowej awansują do finału, który odbędzie się w czerwcu na Tarczyński Arena Wrocław. Ten etap składać się będzie z ustnych pytań i odpowiedzi.

Zgłoszenia prosimy kierować do 12 kwietnia na adres mailowy: konkurs@slaskwroclaw.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły oraz kontakt do opiekuna grupy (e-mail i nr telefonu). Każda szkoła zobowiązana jest wyznaczenia trzech uczniów reprezentujących ją w konkursie.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin konkursu jest dostępny TUTAJ.

Tutaj do pobrania zgody potrzebne na udział w konkursie.

Na zwycięzców i uczestników czekają wyjątkowe, atrakcyjne nagrody związane z WKS-em!

Literatura:
Przemysław Piwowarski, Krzysztof Mielczarek, Radosław Osowski, Agnieszka Smakowska,
“Wielka księga piłkarska. 70 lat dumnej historii Śląska Wrocław”, Wrocław 2019
“Z piłkarskim Śląskiem przez lata 1947-2012”, Ośrodek Pamięć i Przyszłość, Wrocław 2013
Filip Podolski, “Śląsk Wrocław 30 sezonów w Ekstraklasie”, Wrocław 2009
Jarosław Tomczyk, Daniel Bednarek, “Śląsk w europejskich pucharach”, Kraków 2001

Strony internetowe:
Oficjalna Strona Internetowa Śląska Wrocław – zakładka Historia
Śląskopedia – Internetowe Muzeum Śląska Wrocław

O autorze